پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1392/01/07 - 23:54 |

از هفته آينده؛

مكه‌شناسي مصور در بعثه مقام معظم رهبري برگزار مي‌شود

بعثه مقام معظم رهبري در مكه مكرمه، از هفته آينده دوره‌هاي آشنايي با سرزمين مكه را با عنوان «مكه‌شناسي» مصور برگزار مي‌كند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع‌رساني حج به مكه مكرمه، اهميت آشنايي با مشاعر و اماكن مقدسه مكه به اندازه‌اي است كه بعثه مقام معظم رهبري را بر آن داشته تا دوره‌هاي ويژه‌اي را با عنوان مكه‌شناسي مصور براي عموم زائران برگزار كند.

دوره مكه‌شناسي مصور با حمايت بي‌دريغ حجت‌الاسلام والمسلمين خادمي، نماينده بعثه مقام معظم رهبري در مكه از هفته آينده پنجشنبه‌ها از ساعت 9:30 تا 11:30 براي عموم زائران بيت‌الله الحرام در سالن اجتماعات هتل دارهادي برگزار خواهد شد.

در اين دوره‌ها كه البته براي طلاب علوم ديني حوزه علميه قم مفصل‌تر و در هشت جلسه برگزار مي‌شود، مشاعر و اماكن تاريخي سرزمين مقدس مكه در يك جلسه دو ساعته با استناد به روايات اهل بيت عليهم‌السلام به نحوي براي زائران شناسانده مي‌شود كه ضمن آشنايي 30 نماد موجود، اطلاعات مناسبي به دست مي‌آورند.

كعبه و فلسفه ساخت آن، چگونگي و چرايي طواف، بررسي نصب ناودان طلا و وجود حجرالاسود به عنوان سنگي بهشتي در گوشه‌اي از خانه خدا، برخي از توضيحاتي است كه از سوي كارشناس بعثه مقام معظم رهبري و با استفاده از نرم‌افزار پاورپوينت براي عموم زائران توضيح داده مي‌شود.


برچسب ها:عمره مفرده - مكه شناسي - اماكن مقدسه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: