دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1392/01/26 - 14:24 |

امكان ورود اتوبوس‌هاي ايراني به عراق

معاون وزير راه و شهرسازي از امكان پذير شدن ورود و خروج اتوبوس‌هاي ايراني به كشور عراق با هماهنگي سازمان حج و زيارت خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبري، رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي گفت: از چندي پيش به دنبال آن بوديم تا با امضاي تفاهم‌نامه‌اي ورود اتوبوس‌هاي زائران ايراني به كشور عراق را ممكن سازيم كه اين امر پس از جلسات متعدد، محقق شد.

وي با بيان اين‌كه در حال حاضر ورود اتوبوس‌هاي ايراني به كشور عراق بلامانع است، خاطرنشان كرد: در اين زمينه سازمان حج و زيارت بايد همكاري‌هاي لازم را انجام دهد.

به گفته افندي‌زاده، از آن جاي كه اتوبوس‌هايي كه وارد كشور عراق مي‌شوند، حامل زائران عتبات عاليات هستند به طور مستقيم بايد زير نظر سازمان حج و زيارت اقدام كنند و در اين زمينه نيازمند هماهنگي‌هاي لازم از سوي سازمان حج و زيارت با سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي كشور هستيم.

معاون وزير راه و شهرسازي تاكيد كرد: سازمان حج و زيارت بايد در مورد ورود اتوبوس‌هاي زائران ايراني به خاك عراق هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهد تا از نظر قانوني مشكلي به وجود نيايد.

براساس گزارش ارم نيوز، وي گفت: سازمان راهداري و حمل و نقل وجاده‌اي به عنوان متولي حمل و نقل جاده‌اي تنها موظف است در صورت بروز مشكل براي تردد اتوبوس‌هاي ايراني در عراق و در مرز ايران، موانع را برطرف كند و عبور و مرور را تسهيل ساخته و بر آن نظارت داشته باشد.


برچسب ها:كربلا - عتبات - اتوبوس - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: