پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1392/03/08 - 12:17 |

حملات جديد عليه مسلمانان در ميانمار

يكي از افسران پليس ميانمار از به آتش كشيده شدن يك مسجد، يك يتيم‌خانه و مغازه مسلمانان در شمال غرب اين كشور توسط بوداييان خبرداده و گفت: اين اقدام پس از گسترش شايعه‌اي مبني بر سوزانده شدن يك زن بودايي توسط يك مرد مسلمان صورت گرفت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري آسوشيتدپرس، براساس گزارش اين مامور پليس و شاهدان عيني، در جريان درگيري‌ها و خشونت‌هاي شب گذشته در شهر "لاشيو" واقع در شمال شرق ميانمار هيچكس كشته نشده است.

درگيري‌ها و خشونت‌هاي مرگبار قومي ميان بوداييان و مسلمانان از سال گذشته ميلادي در بخش‌هايي از ميانمار آغاز شده و محل اصلي شروع اين درگيري‌ها منطقه غرب ميانمار بوده است.

اين درگيري‌هاي خشونت‌بار جديد باعث تقويت شك و ترديدها در اين باره خواهد شد كه تين سين، رئيس جمهوري ميانمار نمي‌تواند يا نمي‌خواهد در مقابل اين خشونت‌ها اقدامي انجام دهد.

خبرگزاري رويترز نيز در بخشي از گزارش‌ خود درباره خشونت‌هاي شب گذشته آورده كه منطقه درگير يك ناحيه كوهستاني نزديك مرز چين است.

دولت ميانمار همچنين قانون اضطراري را كه به بخش 144 معروف است، اعمال كرده تا به وسيله آن از برگزاري تجمعات، راهپيمايي‌ها و سخنراني‌ها جلوگيري كند و ممانعت به عمل آورد.

برچسب ها:ميانمار - حملات به مسلمانان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: