شنبه|08 خرداد 1395|20 شعبان 1437|28 May 2016
زمان انتشار: 1392/09/03 - 08:25 |

مدير حج وزيارت آذربايجان شرقي خبر داد؛

آغاز دور اول اعزام عمره گزاران آذربايجان شرقي از دي

مدير حج و زيارت استان آذربايجان شرقي در جمع خبرنگاران گفت: دور اول اعزام‌هاي عمره استان آذربايجان شرقي از ۱/۱۰/۹۲ تا ۷/۱/۹۳ بوده و دور دوم از تاريخ ۸/۱/۹۳ شروع شده و در ۶/۴/۹۳ پايان مي‌يابد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج در تبريز، حجت الاسلام رسول مشهوري، مدير حج و زيارت استان آذربايجان شرقي در نشست خبري به ارايه گزارشي از فعاليت‌هاي اين سازمان پرداخت و اظهار داشت: افرادي كه در سال ۸۷ از طريق بانك ملت ثبت نام كرده اند، مي‌توانند با اولويت ۱ تا ۳۰۰ فيش خود به دفاتر اعزامي مجاز حج مراجعه كنند و هيچ يك از دفاتر مجاز به گرفتن هزينه اضافي از زائران نيستند.

وي با اعلام اين‌كه اولين اعزام كاروان عمره در اواخر ماه صفر انجام خواهد گرفت، افزود: دور اول اعزام‌هاي استان آذربايجان شرقي از ۱/۱۰/۹۲ تا ۷/۱/۹۳ بوده و دور دوم از تاريخ ۸/۱/۹۳ شروع شده و در ۶/۴/۹۳ پايان مي‌يابد و ثبت نام دور اول ۷ آذرماه ماه و شرايط ثبت نام دور دوم در بهمن ماه اعلام خواهد شد.

ليست انتظاري وجود ندارد

حجت الاسلام مشهوري افزود: اولين مرحله ثبت نام به صورت حضوري مي‌باشد و مسؤولان دفاتر مجاز حج ملزم هستند، تمامي مراجعه كنندگان حضوري را ثبت نام كنند و در صورت مشاهده تخلف توسط بازرسان يا گزارش مردمي تخلف برخود جدي صورت مي‌گيرد.

مدير حج و زيارت آذربايجان شرقي با توصيه با زائران درباره تمديد گذرنامه تصريح كرد: هزينه و طي كردن مراحل گذرنامه به عهده خود زائران است و در صورتي كه گذرنامه اعتبار كمتر از ۷ ماه در زمان اعزام داشته باشد، مورد تاييد كشور عربستان نخواهند بود.

وي با اعلام خبر كاهش روزهاي حج از ۱۲ روز به ۱۰ روز اذعان داشت: در كنار كاهش روزهاي حضور در مكهٔ مكرمه و مدينهٔ منوره، تخفيف ۵ الي ۶ درصدي از شركت‌هاي حج عربستان موجب شده تا امسال شاهد كاهش محسوسي در هزينهٔ ثبت نام نسبت به سال قبل باشيم.

تبديل فيش عمره مجاز نيست

حجت الاسلام مشهوري خاطر نشان كرد: تبديل فيش‌هاي حج تمتع مجاز ولي تبديل فيشهاي حج عمره كامل غير مجاز بوده و تنها در مواقع اضطراري چون فوت يا مريضي لاعلاج با تاييد دفاتر ائمه جمعه و شوراي شهر مي‌توان مراحل تبديل فيش حج عمره را طي كرد.

وي با اشاره به اعزام ۱۸ هزار زائر به زيارت مكه مكرمه و مدينه منوره در سال قبل بيان داشت: طبق تمهيدات و اقدامات لازم ظرفيت حج عمره امسال به اندازه ۵۰ درصد افزايش يافته است. همچنين به غير از عمره دانشجويي، دانش آموزي، طلاب و بنياد شهيد و ايثارگران هيچ سهميه اي به سازمان خاصي اختصاص داده نشده است.

برچسب ها:عمره مفرده - آذربايجان شرقي - ثبت نام


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: