سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1393/10/01 - 11:48 |

با صدور اطلاعيه‌اي صورت گرفت؛

فراخوان بعثه‌‌ مقام معظم رهبري از زائران اربعين حسيني

روابط عمومي بعثه‌ مقام معظم رهبري در خصوص پياده روي اربعين حسيني فراخواني منتشر كرد و از همه عاشقان اهل بيت عليهم السلام و شركت كنندگان در اين راهپيمايي عظيم خواست تا نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را براي برنامه‌ريزيهاي اربعين آينده به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت ارسال كنند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج،روابط عمومي بعثه‌ مقام معظم رهبري در خصوص پياده روي اربعين حسيني فراخواني منتشر كرد و از همه عاشقان اهل بيت عليهم السلام و شركت كنندگان در اين راهپيمايي عظيم خواست تا نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را براي برنامه‌ريزيهاي اربعين آينده به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج وزيارت ارسال كنند.

متن اطلاعيه بدين شرح است: در اربعين امسال حماسه بزرگي در جهان اسلام رقم خورد و جمعيتي نزديك به بيست ميليون نفر در راهپيمايي نجف تا كربلا همراه با عشق و شور حسيني از كشورهاي مختلف حضور يافتند، وحدت، برادري، ايثار، انفاق، مواسات و فداكاري برخي از ويژگي‌هاي اين حركت عظيم بود.

ميهمان نوازي مردم شريف عراق و همبستگي پيروان اهل بيت – عليهم السلام – هرگز از حافظه و تاريخ محو نخواهد شد.

بازتاب اين حماسه بزرگ در جهان بخوبي نشان داد كه چگونه دشمنان به وحشت افتادند و رزمندگان در جبهه‌هاي نبرد با تكفيريان تروريست و آدم‌كش چگونه روحيه گرفتند.

طبيعي است كه اين حماسه بزرگ و اين خيل جمعيت در طول مسير رفت و برگشت و حضور خود در عراق با دشواريهايي نيز روبرو مي‌شوند.

از آنجا كه جمعيتي حدود يك و نيم ميليون نفر از ايران اسلامي به عتبات عاليات مشرف شدند و قطعاً سال آينده اين عدد افزايش خواهد يافت. لذا بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت براي آسيب‌شناسي و شناخت نقاط قوت و ضعف از همه هموطنان عزيز و بزرگواري كه امسال رنج سفر را تحمل نموده و براي كشورمان افتخار آفريدند درخواست مي‌نمايد تا نظرات، پيشنهادات و انتقادات خود را به آدرس تهران، خيابان آزادي، نبش رودكي، ساختمان حج و زيارت روابط عمومي بعثه مقام معظم رهبري و شماره پيامك ۵۰۰۰۲۶۹۱۴ يا به آدرس الكترونيك[email protected]ارسال نمايند تا پس از بررسي براي برنامه‌ريزيهاي اربعين آينده از آنها بهره‌برداري شود.

مجد و عظمت اسلام و مسلمانان و نابودي دشمنان و معاندان و منحرفان از اسلام را از خداوند متعال مسئلت داريم.برچسب ها:اربعين


نظرات
 • ناشناس

  با سلام
  چون به آدرس ايميل اعلامي نتوانستم مطلب را ايميل بزنم و در صفحه ي تعامل سايت با مخاطب هم ارور ناشناسي مي آمد مطلب را در قالب نظر در ايجا درج كردم. اميدوارم به دست مسئولين مربوطه برسد.
  از اينكه به نظرات مردمي اهميت مي دهيد بسيار خوشحالم و اميدوارم همانطور كه اعلام كرده ايد واقعا نظرات را مطالعه كرده و مورد بهره برداري قرار دهيد.

  در خصوص زيارت اربعين بايد گفت كه واقعا اداره ي اين خيل عظيم زائران از عهده ي كسي جز خود حضرت سيد الشهدا (ع) بر نمي آيد.

  اما در خصوص برنامه ريزي هاي سال آينده چند پيشنهاد دارم:

  1- مهم ترين پيشنهادم اين است كه از دولتي و سازماني كردن فعاليت ها (علي الخصوص مدل دستوري و بخشنامه اي آن) به شدت پرهيز كنيد و اجراي هر برنامه اي كه به آن رسيديد را به عهده ي خود مردم بگذاريد. همانطور كه در عراق همه ي فعاليت ها مردمي است و سازمانهاي دولتي هم اگر فعاليتي مي كنند به سبك و سياق مردم است.

  2- در خصوص اسكان زائرين در شهر مقدس كربلا تأمل جدي نماييد.آنچه به چشم حقير آمد كه موجب ازدحام جمعيت در حول حرم بود اسكان زائرين ايراني در بين الحرمين و حتي صحن هاي حرم هاي مطهر بود حال آنكه زائرين عراقي در اين ايام نه تنها وقوفي در حرم ندارند و بلكه برخي از آنان حتي در حاشيه شهر زيارت نموده و باز مي گردند تا ازدحام براي زائران آزاري نداشته باشد. ولي ديد زائران ايراني اين است كه حالا پس از سالها آمده ايم (آن هم بدون ويزا و پاسبورت و هزينه هاي غذا و اسكان) چند روزي بيشتر بمانيم در صورتي كه اين ديد در ايام اربعين بسيار غلط است. لذا براي اصلاح اين ديدگاه و هم چنين اسكان در اين شهر بايد فكر اساسي كرد.

  3- در خصوص حمل ونقل زائران در مبادي مرزي برنامه ريزي دقيق تري نسبت به امسال لازم است. در مرز مهران محل استقرار وسايل نقليه حداقل 4 كيلومتر با مبدأ مرزي فاصله داشت كه با توجه به خستگي سفر زائران در اربعين به دليل پياده روي هاي طولاني و علي الخصوص پياده روي چند كيلومتري، قبل از ورود به مبدأ مرزي در عراق كه به دليل ازدحام ماشين هاي حمل ونقل عمومي است، دقت نظر و فكر اساسي در اين زمينه لازم است.

  با تشكر از شما و حسن توجه تان به نظرات مردمي

  1393/10/03 14:20
 • ALI

  با سلام ، ضمن تشكر از همه عوامل و دست اندر كاران راه پيمايي اربعين اعم از مردم خون گرم و خوب عراق و مسئولينشون و مردم و مسئولين خوب كشورمون. چند تا نكته :
  1) از مهران تا مرز كه 11 كيلومتره جاده هاي فرعي بزنيد ترافيك خيلي اونجا زياد بود همچنين بين دو جاده رفت و برگشت اسفالته دور برگردون بزاريد اگر در جاهايي هم سطح شوند و دور برگردان داشته باشه از حجم ترافيك كمتر ميشه
  2) هيئت ها ي ايراني هم 1 سال پول جمع كنن براي خدمات رساني در اربعين ، حداقل براي خود زائرين ايراني كه سال به سال افزايش مي يابد
  3) ساخت مستند و ساخت فيلم هاي فرهنگي جهت شناسايي اهداف راه پيمايي اربعين و همچنين توجيح و هرچه نزديكتر كردن مردم دو كشور به يكديگر
  4) هماهنگي بين دستگاه هاي مجري و پيش بيني هر چه بيشتر جمعيت و برنامه ريزي براي آن مثلا براي سال بعد ان شا الله براي 4 ميليون زائر ايراني برنامه ريزي كنيد
  5) تهيه برشور و محصولات فرهنگي به زبان عربي و نشر ان در مسير
  6) كمك ايران به ساخت موكب هاي بيشتر با امكانات كامل

  1393/10/03 09:33
 • محمدجواد سهرابي

  سلام و خسته نباشيد
  بنده چند ماه قبل در فرودگاه مهرآباد با گروهي از زائرين عراقي امام رضا (ع) برخورد كردم و يكي از آنها مي گفت ايراني ها فكر مي كنن ما خادمشون هستيم پرسيدم كجا اين جور برخوردي با شما شده گفتن مشهد و قم خوب بودن ولي تهران نه - بهر صورت و با عربي دست و پا شكسته براشون توجيه كردم كه رفتار پايتخت نشينان تو تمام دنيا بخاطر نوع زندگيشون سرد تر از ساير شهرهاي يه كشور هست و اينكه مثلا آيا مردم عاصمه بغداد مث كربلا يي ها هستن ؟؟
  خوب سري تكون دادند و بحث جوري ديگه ادامه پيدا كرد ولي خداييش خودم هم از اين توجيهي كه كردم راضي نبودم
  مسلما با فرصت پيش آمده رفت و آمد بين دو كشور بيشتر ميشه و لازمه كه با تبليغات رسانه اي ذهنيات بعضي از مردم كه در طول جنگ خاطرات ناخوشايندي از عراق دارند ترميم بشه ، يرگزاري جلسات و ساخت و پخش فيلمهاي مشترك و نشون دادن زندگي واقعي مردم عراق ميتونه در اين زمينه راهگشا باشه
  در مورد راهپيمايان اربعين هم سوق دادن بخشي از نذورات مردم به سمت اربعين و راهپيمايي اربعين مسلما پشتوانه خوبي فراهم ميكنه
  اميدوارم موفق باشيد و خوشحال ميشم كه از اقداماتي كه انجام خواهد شد خبردار بشم
  خدا قوت

  1393/10/02 00:19
 • امين

  با سلام
  در مورد برگزاري اربعين حسيني به عرض ميرساند با توجه به مهمانپذيري بيش از حد مردم عراق شايسته آن است كه ما مردم ايران در استفاده از امكانات موجود زياده روي نكنيم ودر برگزاري مراسم ياور مردم عراق باشيم نه اينكه باري بر دوش آنها باشيم و با استفاده از راديو وتلويزيون و طلاب در اين مورد فرهنگ سازي نمائيم.بدليل اينكه خيلي از مردم عراق از نظر مالي در شرايط مناسب قرار ندارند. و همچنين در خواست ميشود امكانات تردد به كشور عراق در ايام اربعين مانند امسال ،بدون ويزا و با همكاري كامل صورت پذيرد .ضمن اينكه اگر ايران در جهت اسكان زائرين در شهر نجف و مخصوصا كربلا و ارسال اتوبوس جهت جابجايي زوار اقدامات انجام دهد خيلي در برگزاري مراسم به زايرين كمك مي شود.

  1393/10/01 13:25
فــــرم ورود اطلاعات:
لطفا چند لحظه صبر کنيد...
نام شما:
پست الکترونيک:
با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
نظرات:

کد:

لطفا چند لحظه صبر کنيد...
نام شما:
نام گیرنده:
پست الکترونيک گیرنده:

موضوع: