شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/02/13 - 23:34 |

همزمان با آغاز بيست‌ونهمين دوره نمايشگاه كتاب؛

مشعر با بيش از 600 عنوان كتاب در نمايشگاه كتاب حضور مي‌يابد

مؤسسه فرهنگي و هنري مشعر وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت با بيش از 600 عنوان كتاب در حوزه‌هاي تاريخي، اعتقادي، مناسك، ادعيه و زيارت، آموزشي، مهدويت و شيعه شناسي در بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران حضور مي‌يابد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، مؤسسه فرهنگي و هنري مشعر وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت با بيش از 600 عنوان كتاب در حوزه‌هاي تاريخي، اعتقادي، مناسك، ادعيه و زيارت، آموزشي، مهدويت و شيعه شناسي در بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران حضور مي‌يابد.

موسسه فرهنگي هنري مشعر در سال 1381 توسط نماينده محترم ولي فقيه در امور حج و زيارت جهت اعتلاي فرهنگ اسلامي تاسيس شد و هدف خود را تلاش در راستاي ترويج فرهنگ حج و زيارت، سيره و معارف وقايع و تاريخ اهل بيت از طرق مختلف از جمله تهيه و نشر آثار مكتوب صوتي، تصويري، الكترونيكي، رايانه اي و نيز فعاليت هاي اصلي، جانبي، فرهنگي، انتشاراتي، علمي، هنري و بازرگاني قرار داد و تا به امروز در اين امر كوشا بوده و تمام توان تصويري خود را جهت اعتلاي فرهنگ حج و زيارت بكار برده است.

واحد چاپ و صحافي موسسه فرهنگي هنري مشعر با دارا بودن امكانات و تجهيزات جديد شامل سالن هاي توليد و همچنين دستگاه هاي اتوماتيك يكي از بزرگترين مجموعه هاي توليد كتاب بوده و قادر به چاپ يك ميليون صفحه در روز در قطع هاي مختلف به صورت خطي يا رنگي است.

با تداوم فعاليت فرهنگي و هنري موسسه در مدت 14 سال از آغاز تاكنون بيش از 654 عنوان كتاب چاپ و توليد شده است كه از لحاظ كمي و كيفي در اين راستا ركورد دار چاپ كتاب احكام و مناسك در صنعت چاپ و نشر كتاب در سطح كشور است و 42 عنوان فيلم و نرم افزار آموزشي با عناوين گوناگون در اختيار زايران و علاقه مندان قرار گرفته است.

گنجينه موسسه مشعر نيز منبع غني اي از تصاوير عكس و فيلم طي سال هاي گذشته است كه در اختيار علاقه مندان و متخصصان قرار مي گيرد.

براي رفاه حال زايران در سفر حج و استفاده بهينه از معارف اين سفر معنوي موسسه مشعر اقدام به راه اندازي شبكه زاير نموده است كه شامل برنامه هاي آموزشي، ادعيه، معارف و برنامه هاي توليدي مجموعه مي باشد و همه روزه در محل اقامت زايران پخش مي گردد.

موسسه مشعر در اين ميان از همكاري و تلاش و زحمات جمعي از اساتيد، پژوهشگران، نويسندگان، مترجمان و هنرمندان كشور و مراكز تحقيقاتي خصوصاً پژوهشكده حج كه به بهترين وجه ممكن با موسسه همكاري داشته اند بهره برده است.

همچنين موسسه مشعر با برپايي نمايشگاه هاي فرهنگي عكس با موضوع حج و زيارت همواره براي حفظ و يادآوري گنجينه حج تلاش نموده است.

اميد است خدمت و تلاش ما مورد قبول حضرت ولي عصر (عج) و رهبر معظم انقلاب اسلامي و عموم دانش پژوهان و مردم فرهنگ دوست ايران اسلامي قرار گيرد.

علاقه‌مندان مي‌توانند براي دريافت و همچنين ديدن توليدات اين موسسه به نمايشگاه كتاب، واقع در تهران، شهر آفتاب، سالن ملل، غرفه 1012 مراجعه كنند.

زمان برگزاري نمايشگاه كتاب از 15 تا 25 ارديبهشت ماه به مدت ده روز در شهر آفتاب تهران برگزار مي‌شود.

برچسب ها:نمايشگاه - مشعر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: