دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/02/19 - 12:27 |

ارائه كتاب «مكارم ولايت» در نمايشگاه كتاب تهران

چاپ نخست كتاب "مكارم ولايت" شامل «رهنمودهاي اخلاقي و تربيتي رهبر معظم انقلاب» در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران ارائه شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام احسان طريق الاسلامي ، گردآورنده كتاب مكارم ولايت، با بيان اين مطلب اظهار داشت: انســان در زندگــي فردي و اجتمــاعي خود، همواره نيـــازمند آمـــوزه ها و راهكـــارهاي اخلاقي و تربيتي است تا با تخلّق به آداب و اخلاق الهي و عملـي كردن آن در زنــدگي، زمينه نيــل به كمالات انساني و سعــادت دنيــوي و اُخــروي را فــراهم آورد؛ چرا كه راه فلاح و رستگاري در تهذيب و خودسازي ست.

وي افزود: بر اين اساس، ترويج توصيه هـــا و رهنمودهــاي تربيتي بزرگــان و اســــاتيد اخلاقي، يكــي از بهترين راههاي تربيت نفوس مستعدّه و تعالي اخلاقي فردي و اجتماعيِ تمام اقشار جامعه، بخصوص جوانان خواهد بود.

حجت الاسلام طريق الاسلامي تصريح كرد: در اين راستــا، مـــؤسّسه طــراوت معرفت با همكاري زيــرمجموعه خود انتشــارات مؤسّسه فرهنگي هنري طريق معرفت ثقلين، و هم چنين حمايت معنوي معاونت تهذيب حوزه هاي علميه ،اقدام به چاپ كتاب مكارم ولايت (رهنمودهاي اخلاقي تربيتي رهبر معظّم انقلاب اسلامي) كرد.

وي با بيان اين مطلب كه اين اثر در 696 صفحه به زيور چاپ آراسته شده است، بيان داشت: اين اثر ارزشمند ، منتخب توصيه ها و رهنمودهاي اخلاقي رهبر معظم انقلاب در سال هاي متمادي مي باشد كه شامل800 نكته در 58 موضوع اخلاقي تربيتي مي باشد .

گردآورنده كتاب مكارم ولايت افزود: اين اثر در سه فصل ارتباط انسان با خدا، ارتباط انسان با خود، ارتباط انسان با ديگران دسته‌بندي و تدوين شده است.

وي ادامه داد: آنچه اين اثر ارزشمند را متمايز نموده، سلوك عملي و مخلصانه معظم له بوده كه موجب شده ، توصيه ها و سفارشات ايشان به دل و جان نشسته و موجبات بيداري دل و اصلاح الگوهاي فكري و رفتاري را در خوانندگان محترم فراهم آورد .

حجت الاسلام طريق الاسلامي، ارائه پاورقي‌هاي دقيق، جهت ترجمه آيات و روايات و منابع آنها، ارائه فهرست آيات، فهرست روايات، فهرست اشعار، فهرست كليدواژه و منابع و مآخذ را از جمله ديگر ويژگي هاي اين كتاب عنوان كرد .

وي در پايان خاطرنشان كرد : اميد است تـــرويج و گسترش اين آموزه هــاي اخلاقي، تربيتي - كه منطبق بــا فطــرتِ پاك انســاني و مــورد قبول همگــان مي باشد –امكان انتقال پيام نظام مقدّس جمهوري اسلامي ايران را براي تمام جهانيان و انسان هاي پاك سرشت و جوياي معرفت و معنويت محقّق سازد.

گفتني است: اين اثر ارزشمند در غرفه انتشارات انقلاب اسلامي بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي كتاب ارائه شده است.


برچسب ها:نمايشگاه - معارف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: