شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/04/12 - 17:37 |

تصاويري زيبا از شب گذشته مسجدِالاقصي

رئيس اداره اوقاف اسلامي در بيت المقدس از حضور بيش از ۴۰۰ هزار نمازگزار در مراسم احياي شب قدر در مسجد الاقصي خبر داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج خبرگزاري آناتولي تركيه (AA)، شيخ «عزام الخطيب»، رئيس اداره اوقاف اسلامي در بيت المقدس اشغالي بامداد امروز (شنبه) در گفت و گو با اين خبرگزاري اعلام كرد كه شب گذشته بيش از ۴۰۰ هزار نمازگزار در مسجد الاقصي در مراسم احياي شب بيست و هفتم ماه مبارك رمضان شركت كردند.

بر اساس اين گزارش، رئيس اداره اوقاف اسلامي بيت المقدس بدون آن كه درباره چگونگي شمارش نمازگزاران در مسجد الاقصي توضيحاتي ارائه دهد، اظهار داشت: سال ها است كه چنين تعدادي نمازگزار در مسجد الاقصي جمع نشده اند، آنها نمازهاي عشا و تراويح را به پا داشتند و پس از آن نيز برنامه هاي احياي شب قدر آغاز شد.

شيخ الخطيب همچنين اعلام كرد كه اداره اوقاف اسلامي بيت المقدس با همكاري شماري از سازمان ها كه نام آنها را ذكر نكرد، روز جمعه ۲۰۰ هزار وعده افطاري در اختيار نمازگزاراني قرار دادند كه از بيرون اين شهر اشغالي به مسجد الاقصي آمده بودند.

اين در حالي است كه حركت نمازگزاران به سوي مسجد الاقصي از روز پنج شنبه هفته گذشته آغاز شده و خبرنگار آناتولي نيز از پر شدن تمامي محوطه اين مسجد از نمازگزاراني خبر داد كه از سراسر سرزمين فلسطين و ديگر كشورهاي اسلامي همچون مالزي، تركيه و اندونزي به اين مسجد آمده بودند.

لازم به ذكر است كه اهل سنت بر اين باورند كه شب قدر در يكي از ۱۰ شب آخر ماه مبارك رمضان واقع شده و اغلب شب هاي فرد و به ويژه شب هاي بيست و يكم، بيست و سوم و در راس آنها بيست و هفتم و را محتمل تر مي دانند.برچسب ها:مسجدالاقصي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: