شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/07/19 - 08:12 |

آيت الله هاشمي: حمله‌ عربستان به يمن، نشان از كينه‌ يزيديان به پيروان اهل بيت(ع) دارد

آيت الله هاشمي رفسنجاني صبح روز گذشته در ديدار جمعي از جانبازان هشت سال دفاع مقدس كه در دفتر مجمع تشخيص مصلحت نظام مشغول به كار هستند، با تسليت ايام سوگواري اباعبدالله الحسين و ياران مظلومش، كربلا را نمادي تاريخي از مقابله حق و باطل دانست و گفت: مظلوميت خاندان اهل بيت(ع) با روايت‌هاي بازماندگان و اسراي آن اتفاق مهم، به خصوص حضرت زينب(س) جاودان شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، بيان حادثه كربلا را ادبياتي جهاد پرور دانست و گفت: اين كه پس از 14 قرن هر ساله در محرم و صفر همه جا در سرزمين‌هاي شيعه نشين سياه پوش مي‌شود و شب و روز حماسه‌ي كربلا بيان مي‌شود، حكايت از صداقت آن حركت براي بيداري انسان‌هاي آزاده به ويژه مظلومان جهان دارد.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، با اشاره به اقدامات سال‌هاي اخير تروريست‌ها عليه مسلمانان به ويژه شيعيان در عراق، سوريه، پاكستان، عربستان، بحرين و به خصوص يمن، شيعيان را مظلوم ترين مردم دنيا توصيف كرد و با يادآوري جنايت سعودي‌ها در به خاك و خون كشيدن مردم عزادار در صنعا، گفت: حمله‌ي وحشيانه جنگنده‌هاي عربستان به مردم بي‌دفاع يمن در يك جلسه‌ي عزاداري، نشان از عمق كينه‌ي يزيديان زمان نسبت به پيروان اهل بيت(ع) دارد.

ايشان با بيان اين جمله كه «اسم كربلا تداعي كننده مصائبي است كه اشك انسان را جاري مي‌كند»، اتفاقات روز عاشورا را تلفيقي از حماسه و عرفان دانست و گفت: كربلا و يادآوري مصيبت هر يك از ياوران امام حسين(ع) انسان را به عالم ديگري مي‌برد.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، در بخش ديگري از سخنان خويش با اشاره به خاطراتي كه چند نفر از جانبازان در اول ديدار گفته بودند، مجموعه خاطرات ايثارگران، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس را فصلي عبرت آميز از تاريخ معاصر ايران خواند و گفت: اتفاقات تلخ و شيرين جنگ، براي آيندگان درس است و خوب است ميليون‌ها رزمنده دفاع مقدس و يادگاران آن روزها، خاطرات خود را بگوييد تا ثبت شود و در تاريخ بماند و آيندگان از روزي آن فيلم، داستان و ديگر مقوله‌هاي فرهنگي بسازند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني، به تاريخ‌نويسي‌هاي حميد بن مسلم و چند نفر ديگر از راويان كربلا اشاره كرد و گفت: آنچه كه امروز با تلفيق واقعيت و تخيل از اتفاقات كربلا داريم، ادبيات شيعه، اسلام و حتي ملت‌هاي ستمديده را متحول كرد.

در آغاز اين ديدار، چند تن از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، با يادآوري نقش و تأثيرگذاري آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در جنگ، به ذكر خاطراتي تلخ و شيرين از آن روزها پرداختند كه آيت‌الله هاشمي رفسنجاني گفت: تمام خاطرات شما حتي يادآوري مسايل تلخ، براي من و مطمئناً براي مردم ايران شيرين است و توصيه‌ام به شما اين است كه خاطرات خود را بنويسيد.

برچسب ها:عربستان - يمن - هاشمي رفسنجاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: