دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/08/23 - 17:47 |

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني:

اربعين مظهر و نماد وحدت و انسجام انساني است

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با بيان اينكه حيات و امنيت جهان اسلام در گرو وحدت و انسجام است، از اربعين به عنوان مظهر و نماد وحدت انساني نام برد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلا، حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در نشست علمي اربعين و همگرايي جهان اسلام كه در كربلا برگزار شد از انسجام و وحدت به عنوان مهم ترين مسأله جهان اسلام و مورد تأكيد آيات قرآن و روايات ائمه اطهار (ع) نام برد.

وي با بيان اينكه حيات جهان اسلام در گرو انسجام و وحدت است، به نقش استكبار در ايجاد تفرقه بين مسلمانان اشاره كرد و اظهار داشت: در حالي كه جهان كفر و به ويژه صهيونيستها شرايط را براي مسلمانان در نقاط مختلف جهان ناامن كرده اند، دامن زدن بر اختلافات گناه نابخشودني است.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق خاطرنشان كرد: رسالت علماي شيعه و اهل سنت در هر زماني خطير است و در اين زمان كه هيچ مسأله اي به اندازه انسجام و وحدت مسلمانان مطرح نيست، اين وظيفه حساس تر مي شود و در رأس آن علماي دين بايد با هم انسجام داشته باشند و ديگران را به وحدت دعوت كنند.

وي با بيان اينكه عشق اهل سنت نسبت به اهل بيت (ع) بسيار زياد است، تلاش دشمن را در ترسيم نگاه نادرست به اين واقعيت يادآور شد و گفت: اهل بيت (ع) كشتي نجات بشريت هستند كه به همراه قرآن، بهترين محور براي وحدت و امنيت جهان اسلام به شمار مي روند.

حجت الاسلام والمسلمين نجفي روحاني از اربعين به عنوان مظهر و نماد انسجام انساني نام برد و با بيان اينكه امروز دشمنان خدامحوري و دينداري را نشانه گرفته اند، اظهار داشت: علما نگهبان و حافظ دين و اسلام هستند و بايد با اتحاد و انسجام اجازه ندهند افراد افراطي مسأله اتحاد را خدشه دار سازند.

مسؤول نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به روايت «ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه»، گفت: اربعين بازخواني عاشورا در نداي امام حسين (ع) براي مقابله با ظلم در تمام نقاط جهان است و مي تواند نمادي براي انسجام و همبستگي همه ملت ها باشد.

وي جريان داعش را ساخته و پرداخته استكبار و بلايي در جهان اسلام خواند و با بيان اينكه ايستادگي در برابر ظلم و استكبار روح دين است و علما وظيفه سنگين دفاع از دين خدا را بر عهده دارند، ابراز كرد: كشور ايران با حب اهل بيت (ع) حفظ و به الگويي براي جهانيان تبديل شده است.برچسب ها:اربعين - كربلا - وحدت - اهل سنت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: