دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/08/24 - 16:19 |

موكب سپاه عاشورا ميزبان زائران كشورهاي جمهوري آذربايجان و تركيه است

ستاد مردمي ويژه اي براي استقبال از زائران غيرايراني تشكيل شده است تا به زائران اربعين از كشورهاي جمهوري آذربايجان و تركيه خدمات رساني كند.
الياس گل محمدزاده، معاون اجرايي سپاه عاشورا در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج در تبريز با اشاره به استقرار موكب اين سپاه در مرز مهران اظهار داشت: ستاد مردمي ويژه اي براي استقبال از زائران غيرايراني تشكيل شده است تا به زائران كشورهاي جمهوري آذربايجان و تركيه كه در مراسم اربعين حسيني شركت مي كنند خدمات رساني كند.

وي افزود: راه اندازي موكب مردمي در خروجي عوارضي نخست مرز مهران با هدف خدمات رساني به هيات هاي مذهبي با محوريت هيات رزمندگان اسلام و سپاه عاشورا و همكاري همه دستگاه ها به انجام رسيده است.

وي افزود: موكبي نيز در منطقه شلمچه عراق مستقر شده است كه در راستاي اسكان و تغذيه زائران اباعبدالله الحسين (ع) خدمت رساني مي كنند.

گل محمدزاده با اشاره به استقبال كم نظير مردم كشورهاي ديگر از مراسم اربعين حسيني، ادامه داد: پيش بيني مي شود حدود سه هزار زائر از كشورهاي تركيه و جمهوري آذربايجان ميهمان موكب هاي حسيني سپاه عاشورا باشند.

وي با تاكيد بر اينكه براي برگشت زائران نيز برنامه ريزي هاي لازم انجام شده است، گفت: در اين راستا امكانات ترابري فراهم شده تا به هنگام برگشت زائران از اجتماع بزرگ حسيني، ترافيك پرحجم ايجاد نشده و مردم دچار مشكل نشوند.

وي حضور گسترده مردم در راهپيمائي اربعين حسيني را نشانگر وحدت مسلمانان دانست و اظهار كرد: وحدت حاصل از اين گردهمايي همراه با درس آزادگي كه از امام حسين(ع) آموخته ايم، با تاثيرگذاري در جامعه اسلامي، دشمنان اسلام را نااميد خواهد كرد.

برچسب ها:موكب-زائران-آذربايجان-تركيه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: