پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/02 - 01:47 |

در جلسه فوق العاده هيات دولت مطرح شد:

قدرداني رييس جمهور از دست اندركاران دخيل در برگزاري گسترده مراسم اربعين

رييس جمهوري با اشاره به برگزاري گسترده مراسم راهپيمايي اربعين و حضور بي نظير و ميليوني عاشقان امام حسين(ع)، آن را يك رويداد بسيار مهم دانسته و از همه دست اندركاران دخيل در برگزاري اين مراسم تقدير و تشكر كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، جلسه فوق العاده هيات دولت به منظور بررسي لايحه بودجه سال 1396 كل كشور عصر دوشنبه به رياست حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني رييس جمهوري برگزار شد.

رييس جمهوري با اشاره به برگزاري گسترده مراسم راهپيمايي اربعين و حضور بي نظير و ميليوني عاشقان امام حسين(ع)، آن را يك رويداد بسيار مهم دانسته و از همه دست اندركاران دخيل در برگزاري اين مراسم تقدير و تشكر كرد.

دكتر روحاني با بيان اينكه در تاريخ كشور بي سابقه بوده است كه در يك زمان كوتاه بيش از دو ميليون نفر به زيارت رفته باشند، از همه دستگاه هاي اجرايي، نيروهاي درماني- امدادي، نظامي، انتظامي، امنيتي و بسيج كه با سخت كوشي و جديت تمام در برگزاري و تمهيد مقدمات و انجام شايسته اين كار عظيم اهتمام ورزيدند و همچنين همكاري هاي دولت و ملت عراق قدرداني كرد .

رييس جمهوري شكوه بي نظير و جاودانگي مراسم اربعين را جلوه اي از عنايات الهي و با هدايت ائمه طاهرين (سلام الله عليهم اجمعين) دانست و گفت : اين عظمت و شكوه و جلال پاداش مظلوميت امام حسين(ع) و يارانش و نتيجه صبوري اهل بيت امام (ع) در فاصله بين عاشورا و دوران اسارت تا اربعين اول است.

وي همچنين از حضور ميليوني مردم و عاشقان اهل بيت (عليهم السلام) در اين مراسم كه با رعايت مقررات و همكاري با دستگاههاي مسئول انجام شد نيز تجليل و اظهار اميدواري كرد كه اين مراسم عظيم كه با حضور گسترده همه مسلمانان انجام مي شود زمينه اي براي گسترش وحدت اسلامي در ميان امت اسلامي شود.

در ادامه جلسه، وزارت كشور گزارشي از اقدامات ستاد اربعين براي برنامه ريزي و هماهنگي مسئولانه دستگاه هاي مختلف طي عمليات عزيمت بيش از دو ميليون زاير در مدت 10 روز و تمهيد بازگشت آنان به وطن را به استحضار اعضاي دولت رساند.

در اين جلسه همچنين سازمان برنامه و بودجه گزارشي درباره لايجه بودجه سال 1396 كل كشور به هيات وزيران ارايه داد و اعضا پس از بحث و تبادل نظر درباره آن، تعدادي از تبصره هاي اين لايحه را به تصويب رساندند.


برچسب ها:رييس جمهور - اربعين - حسن روحاني - عتبات - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: