سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/05 - 12:35 |

كوثري درگفت وگو با پايگاه اطلاع رساني حج؛

مطالبه‌گري مسلمانان براي بررسي فاجعه منا نبايد كم رنگ شود

اسماعيل كوثري نماينده سابق مجلس گفت: پاسخگويي دولت عربستان مطالبه‌اي است كه بايد از سوي كشورهاي اسلامي صورت پذيرد و بي‌كفايتي مسئولان عربستان در اداره حج در اين فاجعه براي مسلمانان محرز شد.
اسماعيل كوثري، نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به اهميت اين فريضه الهي گفت: حج عبادتي جامع در مسير خودسازي و معنويت امت اسلامي است.

وي عنوان كرد: متاسفانه دولت عربستان امسال مردم ايران و مردم چند كشور ديگر را از حضور در مراسم حج محروم كرد و خود با مسئله حج به صورت سياسي برخورد مي كند.

كوثري با بيان اينكه فاجعه منا يكي از حوادث دردناك حج بود، گفت: در اين فاجعه چند هزار مسلمان به شهادت رسيدند و دولت عربستان مسئوليت خود را در حفظ جان حجاج نپذيرفت.

عضو سابق كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با ذكر اينكه نبايد اين فاجعه دردناك به فراموشي سپرده شود، اظهار كرد: دولت عربستان بايد پاسخگو باشد و تاكنون هيچ گونه پاسخي در رابطه با اين فاجعه نداشته است، اما اين مسئله مهم است كه ابعاد اين فاجعه بررسي شود و مرور زمان اين مسئله را كم رنگ نكند.

كوثري افزود: پاسخگويي دولت عربستان مطالبه اي است كه بايد از سوي كشورهاي اسلامي صورت پذيرد و بي كفايتي مسئولان عربستان در اداره حج در اين فاجعه براي مسلمانان محرز شد.

وي در پايان با اشاره به لزوم حفظ امنيت و جان زائران خانه خدا گفت: دولت عربستان امسال نيز حاضر نشد براي حفظ جان مسلمانان تضمين دهد.

برچسب ها:حج تمتع - منا - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: