دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/12 - 10:42 |

حجت الاسلام اخويان درگفت وگو با پايگاه اطلاع رساني حج؛

پيام هاي سالانه رهبر انقلاب نقش مهمي در روح بخشيدن به حج دارد

حجت الاسلام اخويان گفت: هر ساله رهبر معظم انقلاب پيامي به حجاج خانه خدا صادر مي كنند و اين پيام براي روح بخشيدن به حج، حل مشكلات جهان اسلام و نزديكي ملتهاي مسلمان به يكديگر بسيار راهگشاست.
حجت الاسلام محمدعلي اخويان، مدرس حوزه و دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به فلسفه حج گفت: يكي از مسائل مهم اين است كه فلسفه حج بررسي شود، آگاهي مسلمان كشورهاي مختلف از وضعيت يكديگر و آگاهي از مشكلات مسلمانان و سعي در حل و فصل آن از مسائلي است كه مي تواند در كنگره حج به آن پرداخته شود.

اين روحاني كاروان هاي حج و عمره اظهار كرد: هر ساله رهبر معظم انقلاب پيامي به حجاج خانه خدا صادر مي كنند و اين پيام براي روح بخشيدن به حج، حل مشكلات جهان اسلام و نزديكي ملتهاي مسلمان به يكديگر بسيار راهگشاست.

وي عنوان كرد: وحدت بين مسلمانان و كمك به حل مشكلات جهان اسلام از جمله اهداف جمهوري اسلامي در كنگره حج است.

حجت الاسلام اخويان با ذكر اينكه حج عبادتي است كه جنبه سياسي نيز دارد، اظهار كرد: برائت از مشركين در حج مطرح مي شود تا حجاج دريابند كه مشرك چه ويژگي هايي دارد و چه رفتاري با مشركان داشته باشند.

اين روحاني كاروان هاي حج و عمره افزود: در ايام حج بعثه هاي حج كشورهاي اسلامي با يكديگر ارتباط دارند و اين تعاملات گام مهمي براي حل مشكلات دنياي اسلام است.

اين مدرس حوزه و دانشگاه افزود: دشمنان مي دانند كه جمهوري اسلامي در موسم حج براي حل مشكلات جهان اسلام نيز برنامه دارد؛ وقتي پيامبر(ص) اعلام كردند كه همه مردم مساوي هستند، دشمنان آگاه شدند كه منافع آنها در خطر است، در رابطه با حج نيز دشمنان از نقش فعال جمهوري اسلامي هراس دارند.

اين روحاني كاروان هاي حج و عمره با اشاره به برخي علل اقدام عربستان در محروم كردن حجاج ايراني گفت: دولت عربستان از تاثيرگذاري جمهوري اسلامي بر مسلمانان در ايام حج واهمه دارد، لذا به دنبال ايجاد موانع است تا ايران از حج محروم شود؛ حجي كه برائت از مشركين نداشته باشد و در آن مشكلات دنياي اسلام مطرح نشود، يك حج بي روح خواهد بود

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: