یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/16 - 21:06 |

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي:

فرهنگ ميزباني مشهد در دهه پاياني ماه صفر توسعه يافت

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي تاكيد كرد: فرهنگ ميزباني و خدمت به زائران بارگاه منور رضوي امسال توسعه شاياني يافت و شاهد جلوه‌هاي زيبايي از خدمت‌رساني خانواده‌هاي مشهدي در مدارس و ايستگاه‌هاي پذيرايي از زائران بوديم.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، سيد مرتضي بختياري در جلسه شوراي معاونان و مشاوران آستان قدس رضوي، ضمن تقدير از تلاش‌هاي همه دستگاه‌هاي اجرايي استان در دهه پاياني ماه صفر اظهار داشت: 3 ميليون و 500 هزار زائر در اين ايام به مشهد مقدس و حرم مطهر رضوي مشرف شدند كه 300 هزار نفر از آنان زائران پياده بارگاه ملكوتي حضرت ثامن‌الائمه (ع) بودند.

وي تصريح كرد: با تدبير و همت مسئولان و كاركنان دستگاه‌هاي اجرايي، امنيتي و خدمت‌رسان استان، بدون كوچك‌ترين حادثه‌اي و در كمال آرامش و نظم پذيراي زائران عزيز بوديم و دستگاه‌هاي اجرايي استان و مردم شريف مشهد مقدس با همدلي و صداقت در كنار يكديگر جلوه‌هاي زيبايي از خدمت به زائران امام رضا (ع) را خلق كردند.

بختياري با اشاره به فعاليت هاي آستان قدس رضوي در دهه پاياني ماه صفر افزود: قرارگاه فرهنگي با محوريت سازمان فرهنگي و معاونت تبليغات و ارتباطات اسلامي آستان قدس رضوي اقدامات گسترده‌اي را انجام داد و در راستاي توسعه فرهنگ و معارف رضوي گام‌هاي مثبتي برداشته شد.

وي با اشاره به دستور توليت آستان قدس رضوي در رابطه با پذيرايي درخورشان از زائران امام رضا(ع) ادامه داد: توزيع روزانه 200 هزار وعده‌ غذاي گرم و پذيرايي از زائران در 3 وعده صبحانه، ناهار و شام از ديگر اقداماتي بود كه با محوريت معاونت اماكن متبركه و امور زائران آستان قدس رضوي و با همياري و همدلي خدام بارگاه ملكوتي حضرت ثامن‌الحجج (ع) محقق شد.

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي با اشاره به اسكان زائران در 400 مدرسه در پيرامون حرم مطهر و منطقه ثامن عنوان كرد: از اين تعداد 181 مدرسه مخصوص اسكان زائران پياده امام رضا(ع) بود كه به فضل خداوند متعال به بهترين شكل از آنان پذيرايي شد.

بختياري با اشاره به تأكيدات مقام معظم رهبري مبني بر همدلي نيروهاي كشور و هم‌افزايي ظرفيت‌هاي موجود در دستگاه‌هاي مختلف، گفت: در ايام دهه پاياني ماه صفر ديديم كه اگر يك‌صدا و همدل به ميدان بياييم، مردم نيز با ايمان و اعتقادي كه به ساحت مطهر اهل‌بيت (ع) دارند، جلوتر از ما حركت و عشق و ارادتشان را به امام رئوف (ع) اثبات خواهند كرد.


برچسب ها:مشهد - قدس - ميزباني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: