دوشنبه|28 خرداد 1397|03 شوال 1439|18 June 2018
زمان انتشار: 1395/09/17 - 09:57 |

در واكنش به ادعاي عربستان؛

قاسمي: در شرايط امروز جهان اسلام و منطقه، اتهامات واهي به مصلحت هيچ كشوري در منطقه نيست

سخنگوي وزارت امور خارجه در واكنش به ادعاي دستگيري و محاكمه يك هسته جاسوسي مرتبط با ايران در عربستان گفت: در شرايطي كه جهان اسلام و منطقه نيازمند وحدت و اجتناب از طرح مسائل تنش آفرين است، جعل و انتشار اتهامات واهي و به دور از حقيقت، به مصلحت هيچ يك از كشورهاي منطقه نيست.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از اداره كل ديپلماسي رسانه اي وزارت امورخارجه، بهرام قاسمي در واكنش به اخبار و ادعاهاي منتشره در خصوص محاكمه يك هسته جاسوسي براي ايران توسط دادگاههاي سعودي، افزود: جمهوري اسلامي ايران هيچ گونه فعاليت مغاير با مقررات بين المللي و اصول ديپلماتيك در عربستان نداشته و چنين اتهام زني هايي بي اساس و با اغراض سياسي صورت مي گيرد.

قاسمي اضافه كرد: در شرايطي كه جهان اسلام و منطقه نيازمند وحدت و اجتناب از طرح مسائل تنش آفرين است، جعل و انتشار اتهامات واهي و به دور از حقيقت، به مصلحت هيچ يك از كشورهاي منطقه نيست.

وي ادامه داد: عربستان نبايد به دنبال وارد كردن اتهامات واهي به جمهوري اسلامي ايران با هدف بهره برداري هاي سياسي و افزايش تنش در منطقه باشد.

سخنگوي وزارت امور خارجه كشورمان در خصوص هويت و اتهامات مطرح شده براي فرد ايراني ذكر شده در اخبار گفت: دولت عربستان تاكنون هيچگونه اطلاعاتي به جمهوري اسلامي ايران در باره اين فرد ادعايي ارائه نكرده است.

قاسمي تأكيد كرد: سياست اصولي جمهوري اسلامي ايران در قبال كشورهاي حوزه خليج فارس، رعايت حسن همجواري، احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلي ديگر كشورهاست.

برچسب ها:ايران - عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: