یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/21 - 13:50 |

رهبرمعظم انقلاب در ديدارعمار حكيم:

پيشرفت عراق به نفع جمهوري اسلامي ايران است

رهبر معظم انقلاب صبح امروز (يكشنبه) در ديدار حجت الاسلام والمسلمين سيدعمار حكيم رئيس تحالف ملي شيعيان عراق و اعضاي اصلي اين ائتلاف، آينده عراق را بسيار روشن تر و بهتر از شرايط امروز دانستند و تأكيد كردند: پيشرفت عراق به نفع جمهوري اسلامي ايران است و هماهنگي بيش از پيش دو كشور نيز به نفع دو طرف است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حضرت آيت الله خامنه‌اي با تبريك ايام ولادت پيامبر اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع) و همچنين پيروزي‌هاي موصل، وظيفه رئيس و اعضاي اصلي و همه جريانهاي داخل تحالف ملي شيعيان عراق را بسيار سنگين و هرگونه تصميم و عملكرد آنها را تأثيرگذار بر «عراق، منطقه و اسلام» دانستند و افزودند: رسيدن به اهداف ارزشمند تحالف ملي، فقط با حفظ انسجام و وحدت امكان پذير است و بايد براي استمرار اين موضوع، مراقبت شود.

حضرت آيت الله خامنه اي يكي از وظايف مهم تحالف ملي را حمايت از دولت‌هاي مستقر در عراق برشمردند و ضمن ابراز خرسندي از اقدامات دولت آقاي عبادي بويژه همراهي با حشدالشعبي، تأكيد كردند: حشدالشعبي يا همان نيروهاي مردمي يك ثروت عظيم و ذخيره بزرگ براي امروز و فرداي عراق است كه بايد حمايت و تقويت شود.

ايشان موضوع علم و تحقيق را براي پيشرفت و اقتدار عراق بسيار مهم ارزيابي كردند و گفتند: تقويت دانشگاهها و استحكام بخشيدن به پايه هاي علم و تحقيق در عراق حتماً بايد مورد توجه جدي قرار گيرد، بخصوص آنكه امريكايي‌ها و ديگر دشمنان ملت عراق، بسياري از دانشمندان اين كشور را به قتل رسانده اند.

رهبر انقلاب اسلامي با بيان اين توصيه به ائتلاف شيعيان عراق كه «به امريكاييها اصلاً اعتماد نكنيد» افزودند: امريكايي‌ها همواره با اقتدار كشورهاي اسلامي از جمله عراق مخالفند و هيچگاه نبايد فريب ظاهرسازي ها و لبخندهاي آنها را خورد.

ايشان با تأكيد بر اينكه توصيه هميشگي انقلاب اسلامي به ما، اعتماد نكردن به امريكا بوده است، خاطرنشان كردند: ما در جمهوري اسلامي ايران، هرگاه اين توصيه را رعايت كرديم سود برديم و هرگاه به فراموشي سپرديم، ضرر كرديم.

رهبر انقلاب اسلامي درخصوص موضوع عدم اعتماد به امريكا، به اين نكته هم اشاره كردند كه آنها برخلاف ادعاهاي ظاهري به هيچ وجه به دنبال ريشه كن شدن تروريست هاي تكفيري نيستند و تلاش دارند تا بخشي از اين تروريست ها را براي مقاصد آينده خود، حفظ كنند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اكنون در موصل و همچنين در سوريه، امريكاييها، تمايلي به شكست كامل تروريست هاي تكفيري ندارند.

ايشان با اشاره به فروش نفت عراق بوسيله داعش گفتند: در آن مقطع امريكاييها صرفاً نظاره گر حركت ستوني نفتكش ها بودند و آنها را هدف قرار نمي دادند، بنابراين نبايد به امريكاييها اعتماد كرد.

رهبر انقلاب اسلامي آينده عراق را بسيار روشن تر و بهتر از شرايط امروز دانستند و تأكيد كردند: پيشرفت عراق به نفع جمهوري اسلامي ايران است و هماهنگي بيش از پيش دو كشور نيز به نفع دو طرف است.

حضرت آيت الله خامنه اي در بخش پاياني سخنان خود، ضمن تشكر از آحاد مردم و مسئولان عراقي به دليل پذيرايي و ميهمان نوازي از زائران اربعين، پياده روي اربعين را پديده اي عظيم و بي نظير خواندند.

در ابتداي اين ديدار حجت الاسلام حكيم رئيس ائتلاف شيعيان عراق ضمن قدرداني از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و حمايتهاي جمهوري اسلامي ايران، گزارشي از روند شكل گيري ائتلاف ملي و اقدامات انجام شده بيان كرد و با تبريك پيروزيهاي اخير در عراق، سوريه و يمن گفت: يكي از نتايج مهم ائتلاف ملي شيعيان در عراق، تصويب قانون حشدالشعبي بود كه علاوه بر رأي مثبت نمايندگان تحالف ملي، ائتلاف شيعيان توانست، نظر تعداد زيادي از نمايندگان جريانها و گروههاي ديگر را نيز با خود همراه كند.
برچسب ها:رهبرانقلاب - عراق - اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: