شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/23 - 08:23 |

حسين شيخ الاسلام در گفت وگو با پايگاه حج:

بستن راه خدا از سوي عربستان را براي مسلمانان تشريح كنيم

مشاور وزير امور خارجه با اشاره به اقدام عربستان در ممانعت از حضور حجاج ايراني و برخي كشورهاي ديگر به اين كنگره بزرگ گفت: اين اقدام عربستان مصداق«صد عن سبيل الله» و در مخالفت با آيات قرآن كريم است كه حج را براي مسلمانان واجب كرده است.
حسين شيخ الاسلام، مشاور وزير امور خارجه در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با ذكر اين نكته كه حج فريضه اي عظيم براي مسلمانان است، گفت: اين فريضه در طول تاريخ اسلام بركات مهمي براي مسلمانان داشته است.

وي اظهار كرد: يكي از بركات حج، همدلي و نزديكي مسلمانان به يكديگر است؛ با وجود تفاوت مذهب، قوميت و مليت و غيره، اما يكي از مسائلي كه اين وحدت را تقويت كرده كنگره حج است.

مشاور سابق امور بين الملل رييس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اقدام عربستان در ممانعت از حضور حجاج ايراني و برخي كشورهاي ديگر به اين كنگره بزرگ گفت: اين اقدام عربستان مصداق«صد عن سبيل الله» و در مخالفت با آيات قرآن كريم است كه حج را براي مسلمانان واجب كرده است.

دبيركل سابق كنفرانس بين‌المللي حمايت از انتفاضه مردم فلسطين افزود: عربستان با اين اقدام خود در بستن راه خدا گام نهاد و ما بايد اين مسئله را به خوبي براي همگان تشريح و اين مسئله را تبيين كنيم كه دولت عربستان در رابطه با حج براي مسلمانان تعيين تكليف مي كند.

اين كارشناس مسائل جهان اسلام عنوان كرد: حج هميشه براي امت اسلام محوريت دارد و در طول تاريخ اسلام مسلمانان با عشق و علاقه به اين سفر معنوي عزيمت كرده اند و هيچ مسئله اي نتوانسته علاقه مسلمانان به اين فريضه را كم كند.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: