شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/22 - 15:56 |

آيت الله عالمي عضو مجلس خبرگان رهبري:

آل سعود، حج را از اهداف اصلي خود دور كرده است

موضوع حج در نگاه اسلامي جرياني است كه مي بايست از آن جهت ترويج، تبليغ و فرهنگ سازي براي پذيرش اسلام استفاده نمود و از سوي ديگر، حج گزاران از آثار و بركات معنوي حج برخوردار شوند.
آيت حسن الله عالمي در گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، افزود: يكي از اين آثار و اهداف، ايجاد وحدت بين مسلمانان و ديگري تزكيه و پاك شدن حج گزاران بوده؛ چنانچه در روايات داريم، كسي كه حج بگذارد و حج او مقبول باشد، تمام گناهان او بخشيده مي شود.

نماينده مردم خراسان رضوي در مجلس خبرگان رهبري ادامه داد: متاسفانه در سال هاي اخير، خاندان آل سعود، فريضه حج را از اين خصوصيات ارزشمند دور نموده و به تعبير ديگر، به جريان نفاق و ايجاد كننده اختلاف، خصومت و دشمني بين مردم مسلمان تبديل شدند.

وي افزود: اصولاً انديشه منحط وهابيت همين را تعقيب مي كند و استعمار و استثمار در حمايت از اين انديشه افراطي، همين اهداف را دنبال مي كند كه مبادا جمعيت ميلياردي مسلمانان دنيا، با هم متحد شوند و به خطري بزرگ براي جهانخواران تبديل شوند.

نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي، با بيان اينكه جريان حج تحت مديريت آل سعود، خالي از معنويت و خالي از خاصيت وحدت آفريني است، خاطر نشان كرد: مردم ايران به دليل روشن بيني ناشي از انقلاب اسلامي و تفكر اسلامي ناب، زودتر از ملل ديگر اين موضوع را درك كردند و مردم مسلمان ديگر كشورها هم به زودي به اين شناخت خواهند رسيد.

عضو مجلس خبرگان رهبري در پايان تصريح كرد: وقتي نظام تصميم گرفت كسي از ايران در موسم حج تمتع حضور نداشته باشد مردم به راحتي آن را پذيرفتند و دليل آصلي آن اين است كه مردم به خوبي فهميدند حج از آثار و بركات اصلي خود خالي شده است و آل سعود حج را از فضايي كه قرآن كريم ترسيم نموده، دور كرده است.
برچسب ها:عالمي- حج- آل سعود - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: