پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1395/09/24 - 01:45 |

آيت الله تسخيري:

وحدت اسلامي، اقتدار مسلمانان را تضمين مي كند

مشاور مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام گفت: اگر امروز با مشكلاتي جهان اسلام روبرو است، يكي از دلايل آن بي توجهي نسبت به مقوله مهم وحدت است؛ وحدت اسلامي اقتدار و عزت مسلمانان را تضمين مي كند.
آيت الله محمد علي تسخيري، مشاور مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج ضمن تبريك هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصتي است تا علماي جهان اسلام تلاش بيشتري نسبت به تقويت وحدت و تأكيد بر مشتركات اساسي خود داشته باشند.

وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي از جمله كشورهايي است كه هميشه منادي وحدت بوده است، گفت: امام(ره) و مقام معظم رهبري هميشه نسبت به تقويت وحدت تأكيد داشته اند و از جمله اهداف انقلاب اسلامي وحدت هميشگي امت اسلامي است و اين دروغ بزرگي است كه برخي دشمنان، جمهوري اسلامي را مخالف وحدت معرفي مي كنند.

مشاور مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام با اشاره به تفكرات تكفيري گفت: اين تفكرات هيچ نسبتي با اسلام راستين ندارند و پيروان مذاهب گوناگون اسلامي از اين تفكر انحرافي بيزار هستند.

رئيس سابق مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي با اشاره به تأكيد قرآن كريم نسبت به وحدت گفت: رسيدن به امت واحده اسلامي در گروه دوري از تفرقه و همدلي و برادري است كه قرآن كريم نسبت به آن تأكيد دارد.

مشاور مقام معظم رهبري در امور جهان اسلام عنوان كرد: براي اينكه بتوانيم در مسئله وحدت پبشرفت كنيم بايد نگاه عميق به مسئله وحدت داشته باشيم و از نگاه هاي سطحي پرهيز كنيم.

آيت الله تسخيري با اشاره به چالش هاي پيش روي جهان اسلام گفت: براي رفع چالشها و مقابله با استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي چاره اي جز توجه به وحدت اسلامي نداريم؛ متاسفانه برخي با صدور فتواهاي تكفيري در مسير خواسته هاي دشمنان حركت مي كنند.

رئيس سابق مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در پايان گفت: اگر امروز با مشكلاتي جهان اسلام روبرو است، يكي از دلايل آن بي توجهي نسبت به مقوله مهم وحدت است؛ وحدت اسلامي اقتدار و عزت مسلمانان را تضمين مي كند.


برچسب ها:وحدت - امت - اسلامي - تسخيري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: