شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/24 - 16:08 |

رئيس پژوهشكده حج و زيارت:

گروهك‌هاي تروريستي توانايي درك قدرت ايران در جهان را ندارند

رئيس پژوهشكده حج و زيارت با اشاره به اهداف استكبار جهاني از راه‌اندازي گروه‌هاي تروريستي گفت: اين گروهك‌هانمي‌توانند درك كنند كه ايران در بين كشورهاي منطقه و جهان الگو و قدرتمند است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، حجت‌الاسلام سيد‌مهدي عليزاده در بيست و هشتمين همايش هفته وحدت با‌ عنوان «پيامبر رحمت، منادي وحدت» كه با حضور 600 نفر از علماي اهل تسنن و تشيع، در مجموعه تالار انتظار كرمانشاه در حال برگزاري است، اظهار داشت: خروجي جلسات و جشن‌هاي مسلمانان بايد الگويي براي تمام جهان باشد.

عليزاده به مشكلات، گرفتاري‌ها و درگيري‌هاي كشورهاي منطقه و جهان اشاره كرد و گفت: 200 هزار كشته طي 10 سال در الجزاير، گروهك تروريستي انصارالشريعه در تونس، قحطي سومالي و تشكيل گروهي به‌نام شاب‌المومن، تروريست‌هاي بوكوحرام در نيجريه و گرفتار شدن 320 دختر در اسارت اين گروه، جاهليت در عربستان، جريانات تكفيري در تركيه و... از وضعيت‌هاي اسف‌بار جهان است.

دبير اجرايي كنگره جهاني جريان‌هاي افراطي و تكفيري از ديدگاه علماي اسلام با بيان اينكه امروز مسلمانان با يك فتنه داخلي به نام تكفير مواجه هستند، دامه داد: وقتي تكفير وارد جامعه‌اي شود آن جامعه رفته رفته گرفتار مي‌شود.

وي افزود: امروز مسئله و معضل مهم جهان تجارت جنسي است كه آمار آن از هر تجارتي بيشتر شده است، اين مسائل بايد با تشكيل كانون‌هاي علمي با رهبرهايي جهادي مديريت شود.

عليزاده با اشاره به رشد چت‌روم‌هاي وهابيت و داعشي، تصريح كرد: اين گروه‌ها در شهرها و كشورهاي مختلف در حال نفوذ هستند و غرب هم به‌دنبال نابودي قطعي آن‌ها نبوده و نيست.

رئيس پژوهشكده حج و زيارت با تأكيد بر اينكه امروز وهابيت با توسعه سايت‌هاي تخصصي و هنري و شبكه‌هاي ماهواره‌‌اي خود را در جهان اسلام مطرح كرده است، يادآور شد: امروز تقريبا هيچ جايي در كشورهاي اسلامي نيست كه گرفتار اين گروهك‌هاي شوم نباشد.

وي به اهداف استكبار جهاني از راه‌اندازي گروه‌هاي تروريستي اشاره كرد و اظهار داشت: اين گروهك‌ها نمي‌توانند قدرت ايران را در منطقه و جهان ببينند و درك الگو بودن ايران اسلامي در بين كشورهاي جهان براي اين گروهك‌ها سخت است.برچسب ها:وحدت - پيامبر - پژوهشكده


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: