یکشنبه|30 ارديبهشت 1397|04 رمضان 1439|20 May 2018
زمان انتشار: 1395/09/29 - 07:16 |

آيت‌الله هادوي تهراني عنوان كرد:

شباهت ميان عزاداري مسيحيان براي رنج هاي مسيح(ع) با عزاداري براي امام حسين(ع)

استاد تفسير حوزه علميه قم گفت: برخي از اقوام مسيحي در سالگرد رنج‌هاي مسيح برنامه‌هايي اجرا مي‌كنند كه خيلي شبيه عزاداري ما براي امام حسين(ع) است و بعيد است كه از ما گرفته باشند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج، آيت‌الله مهدي هادوي‌ تهراني شب گذشته (28 آذر) در جلسه تفسير سوره مباركه مومنون گفت: در ادامه آيات سوره مباركه مومنون خداوند حضرت عيسي(ع) و نحوه تولد ايشان و حضرت مريم(س) را آيه و نشانه‌اي از قدرت و حكمت الهي معرفي مي‌كند.

وي با اشاره به اعتقاد مسيحيان در مورد عيسي (ع) افزود: مسيحيان وقتي با داستان امام حسين (ع) آشنا مي‌شوند شباهت زيادي ميان ايشان با امام قائل مي‌شوند و برخي از اقوام مسيحي در سالگرد رنج‌هاي مسيح برنامه‌هايي اجرا مي‌كنند كه خيلي شبيه عزاداري ما براي امام حسين(ع) است و بعيد است كه از ما گرفته باشند.

آيت‌الله هادوي‌تهراني بيان كرد: عزاداري آنان در ايام رنج‌هاي عيسي همراه با زنجيرزني است كه عمدتا با خرافاتي نيز همراه شده است؛ قرآن فرموده است: ما عيسي(ع) را آيه قرار داديم اما متاسفانه با انحرافاتي كه توسط برخي افراد در مسيحيت اصيل ايجاد شد به اعتقاداتي منجر شد كه امروز شاهد هستيم و عيسي را خدا مي‌دانند.

اين استاد تفسير با اشاره به اعتقاد به تثليث، يعني پدر كه در آسمان و پسر كه عيسي است و روح‌القدس كه فرشته است تصريح كرد: مسيحيان اعتقاد به سه خداي مستقل ندارند بلكه اين تثليث را سه تجلي از يك خدا مي‌دانند.

تفسير سوره انبياء

وي همچنين در ادامه تفسير سوره مباركه انبياء با اشاره به جدي نگرفتن سخن انبياء از سوي بسياري از مردم گفت: اين افراد در قيامت توان دوركردن آتش از صورت خود را ندارند؛ آتشي كه بغتة و ناگهاني به سراغ آنان مي‌آيد و بهت آنان را فرا مي‌گيرد و مي‌بينند در متن عذاب و آتش قرار دارند.

وي اظهار كرد: البته ما هم تصور داريم اين عذاب‌ها براي اقوام گذشته مانند قوم نوح و موسي و ديگران است و به سراغ ما نخواهد آمد ولي بايد بدانيم اين طور نيست و ما هم ممكن است گرفتار مراتبي از عذاب شويم كه بستگي به اعمال ما دارد.

آيت‌الله هادوي‌تهراني بيان كرد: مراقب باشيم ما همانند آن طلبه‌اي نباشيم كه نان دين را مي‌خورد و مي‌گويد چه كسي بهشت و جهنم را ديده است؟ زيرا ما هم وقتي به لحظه مرگ برسيم دچار بهت خواهيم شد.

وي تاكيد كرد: هم بايد در عرصه فردي و هم در عرصه زندگي اجتماعي به قيامت و سرنوشت خودمان فكر كنيم و تصور نكنيم عذاب فقط براي ديگران بوده است.برچسب ها:مسيح - حسين - عزاداري


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: