پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1395/09/29 - 13:11 |

در ديدار با اعضاء اجلاسيه 4000 شهيد گلستان ؛

روايت رهبرانقلاب از نيابت حج بانوي شهيده تركمن از ايشان+ فيلم و عكس

رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با دست اندركاران اجلاسيه 4000 شهيد استان گلستان روايتي از يك بانوي شهيده حادثه منا كه به نيابت از ايشان به حج رفته بود را مطرح كردند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار با دست اندركاران اجلاسيه 4000 شهيد استان گلستان روايتي از يك بانوي شهيده حادثه منا كه به نيابت از ايشان به حج رفته بود را مطرح كردند.

متن سخنان معظم له بدين شرح است:

«همين اواخر - چند ماه قبل از اين- يك نامه‌اي براي من آمد از [خانواده‌ي] آن بانوي تركمن كه در قضاياي منا به شهادت رسيده بود. خانواده‌ي ايشان براي من نوشته بودند كه ايشان مكّه رفته و يكي را استشهاد كرده كه از طرف حقير زيارت رفته - حالا يا همين سفر يا يك سفر قبل - اين خيلي مهم است.

يك بانوي تركمن ، بدون اينكه من او را بشناسم ، نام او را بدانم ، به نيابت از اين حقير بلند مي شود مي رود سفر مكّه و حج مي كند و بعد هم اين را استشهاد ميكند - استشهاد كردند ، نوشتند و امضا كردند ، چند ماه قبل از اين براي ما فرستادند - اينها آن چيزهايي است كه در كشور ما و در ملّت ما ، آن نقاط قوّت حقيقي است‌.
اين جنگ نامتقارن كه گفته مي شود ، معنايش اين است كه يك طرف از يك وسايلي و ابزارهايي برخوردار است كه طرف ديگر، آن ابزارها را ندارد و حتّي گاهي نمي‌شناسد ؛ يك مصداقش همين است.
اين محبّتها ، اين ارتباط‌ها ، اين هماهنگي‌ها چيزهايي است كه طرف مقابل ما - كه استكبار جهاني است، صهيونيسم است ، آمريكا است - اصلاً اينها را نه مي دانند و نه حتّي مي‌شناسند و نمي توانند تحليل بكنند ؛ براي شان قابل تحليل هم حتّي نيست . اين يك نكته است.»

لازم به ذكر است، همزمان با سالگرد حادثه دلخراش منا مراسم بزرگداشتي براي شهداي اين فاجعه و فرماندار فقيد بندرتركمن شهيده «مرجانه نازقليچي» پنجشنبه 17 شهريور 95 بعد از نماز مغرب و عشاء در جوار شهداي گمنام بندرتركمن برگزار شد.

در حاشيه اين برنامه دكتر طوبي كرماني دبيركل اتحاديه جهاني زنان مسلمان با حضور در منزل شهيده مرجانه نازقليچي فرماندار بندرتركمن، لوحي كه اين شهيده تركمن در اولين سفر حج خود به نيابت از مقام معظم رهبري(دام ظله العالي ) انجام داده بودند به خانم دكتر داده شد تا به مقام معظم رهبري(دام ظله العالي ) تقديم نمايد.


برچسب ها:رهبر انقلاب - منا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: