شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/01 - 08:11 |

عضو كميسيون فرهنگي مجلس در گفت وگو با پايگاه حج:

حج را نبايد در قاب ايام ذي الحجه منحصر كرد/لزوم تبيين حقيقت حج در جامعه

حجت الاسلام سيد صادق طباطبايي تأكيد كرد: حج را نبايد در قاب ايام ذي الحجه منحصر كرد؛ حج از چارچوبهاي دين است و اين مفاهيم بلند حج را بايد در جامعه گسترش دهيم، زيرا نياز هميشگي مردم به معارف حج قابل انكار نيست.
حجت الاسلام و المسلمين سيد صادق طباطبايي نژاد، عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به اهميت فريضه حج گفت: هر مسلمان معتقدي باور دارد كه حج يكي از اركان دين است و با اينكه در طول عمر يكبار براي يك مسلمان واجب مي شود، اما آثار و بركات فراواين براي زندگي فردي و اجتماعي مسلمانان دارد.

وي عنوان كرد: حج مثل نماز هر روز براي مسلمان واجب نيست، اما با وجود آنكه فقط يك بار در طول عمر واجب است، جزء اركان دين به حساب مي آيد و اگر مسلماني در اداي آن كوتاهي كند مسلمان نيست.

منتخب مردم اردستان در خانه ملت افزود: فضيلت حج در قرآن و روايات مورد تأكيد فراوان قرار گرفته و سوره اي در قرآن به نام حج نامگذاري شده كه اهميت اين فريضه را مي رساند.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به لزوم زنده نگه داشتن اين فريضه گفت: بايد حقيقت حج را براي جامعه تبيين كنيم؛ يعني حقيقت توحيدي و مناسك حج را با توجه به معارفي كه اين فريضه براي مسلمانان دارد، در رسانه ها معرفي و توليد برنامه داشته باشيم.

عضو فراكسيون روحانيون مجلس تأكيد كرد: حج را نبايد در قاب ايام ذي الحجه منحصر كرد؛ حج از چارچوبهاي دين است و اين مفاهيم بلند حج را بايد در جامعه گسترش دهيم، زيرا نياز هميشگي مردم به معارف حج قابل انكار نيست.

وي گفت: در فضاي مجازي مي توان يا ايجاد كمپين حج يا كمپين حقيقت مردم را با حقيقت اين فريضه آشناتر كرد؛ حقيقت اجتماعي بودن دين و روح همگرايي در دين و توحيد، مودت و وحدت در دين را كه در حج منعكس است، تبيين كنيم.

عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در پايان اين گفت و گو عنوان كرد: حج مجموعه اي از مناسك است كه حقايق و مفاهيم بلندي دارد و براي جامعه حياتي است و بايد از همه ظرفيتها براي شناساندن بهتر آن استفاده كرد.

برچسب ها:حج تمتع - گفتگو


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: