سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/02 - 22:59 |

واقعيت‌هاي شوكه كننده درباره عربستان

روزنامه انگليسي گاردين، با اشاره به همكاريهاي گسترده اين كشور با عربستان، درباره خطر ادامه اين روابط هشدار داد.
روزنامه انگليسي گاردين، با اشاره به همكاريهاي گسترده اين كشور با عربستان، درباره خطر ادامه اين روابط هشدار داد.

به گزارش العالم، گاردين روز پنج شنبه در مطلبي با عنوان "اكنون زمان مناسبي است كه عربستان را از واقعيتهايي شوكه كننده آگاه كرد"، نوشت: آيا پس از آنكه اخيرا فاش شده عربستان از بمب هاي خوشه اي خريداري شده از انگليس، در جنگ يمن استفاده كرده است؛ لندن از روابط خود با رياض سود مي برد؟

نويسنده اين مطلب با اشاره به حجم روابط تسليحاتي لندن و رياض، تلاش كرد تا اين موضوع را بررسي كند كه اين روابط تا چه حدي در زمينه همكاري هاي اطلاعاتي در زمينه مبارزه با تروريسم به نفع انگليس بوده است.

گاردين افزود، اين موضوع (همكاري اطلاعاتي در زمينه مبارزه با تروريسم) مسأله اي بسيار چالش برانگيز است چرا كه ارتباط عربستان با تفكر وهابيت و همچنين گروه هاي سلفي افراطي موضوعي شناخته شده است؛ تفكري كه باعث تشديد تروريسم شده است.

به نوشته گاردين، تناقض غيرقابل قبولي بين تفكرات و عقايد عربستان از يك سو، و حجم انتظارها از اين كشور در زمينه همكاري ضد تروريسم وجود دارد.

نويسنده گاردين خاطرنشان كرد: افراطي ها همواره مي گويند كه اجسادشان همان خمپاره و موشكهايشان هستند، موضوعي كه مبالغه آميز نيست، و اگر غرب به اصول خود در اين زمينه (مبارزه با تروريسم) پايبند نباشد، در اين نبرد شكست خواهد خورد.

برچسب ها:عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: