شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/04 - 13:20 |

پلارك خبر داد:

ضريح مطهر امامين عسكريين به سامرا منتقل مي‌شود

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات ضمن اعلام قطعي بودن انتقال ضريح مطهر امامين عسكرين (ع) به سامرا گفت: زمان و نحوه اين انتقال اعلام نخواهد شد.
حسن پلارك، رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات در گفت‌و‌گو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايكنا) ضمن اعلام اين مطلب كه ضريح جديد امامين عسكريين به سامرا منتقل و بر بارگاه مطهر امام علي النقي(ع) و امام حسن عسكري(ع) نرجس خاتون و حميده خاتون(مادر و عمه امام زمان(عج)) نصب خواهدشد، گفت: زمان و نحوه اين انتقال اعلام نخواهد شد.

وي ادامه داد: در خصوص مراحل نصب و چگونگي آن نيز به دليل مسائل امنيتي اعلام رسمي صورت نمي‌گيرد، اما پس از پايان مراحل نصب صندوق‌هاي قبور مطهر و ضريح طي مراسمي رسمي و با اعلام عمومي از ضريح مطهر امامين عسكريين (ع) رونمايي مي‌شود.

به گزارش ايكنا، پس از انفجار تروريستي كه ۱۱ سال پيش در سامرا رخ داد و منجر به تخريب ضريح و گنبد امامين عسكرين شد، گنبد اين حرم مطهر تاكنون بازسازي شده است، ضريح و صندوقچه قبور نيز آماده بوده اما به دليل مسائل امنيتي به عراق منتقل نمي‌شد، پس از پيروزي‌هاي ارتش و نيروهاي مردمي عراق مسئولان ايراني از فراهم شدن شرايط انتقال اين ضريح به سامرا خبر داده‌اند.

برچسب ها:سامرا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: