جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/05 - 12:18 |

استاد حوزه در مراسم عزاداري حرم امام حسين(ع) تاكيد كرد:

برنامه ريزي براي جذب جوانان به مساجد

سخنران مراسم عزاداري و سينه زني در بارگاه مطهر امام حسين(ع) تاكيد كرد: بايد براي جذب جوانان به مساجد برنامه ريزي داشته باشيم تا مبادا مساجد به خانه سالمندان تبديل شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در اين مراسم كه امروز و همزمان با ميلاد حضرت عيسي(ع) و با حضور هزاران نفر از خواهران و برادران زائر برگزار شد حجت الاسلام والمسلمين قائمي در سخناني با بيان اينكه به تعبير روايات انسان در دنيا در خواب است و به هنگام مرگ بيدار مي شود گفت: اگر به تعبير شهيد مطهري همانند سيب نارسي به برزخ و قيامت برويم در آنجا امكان رسيدن ميوه وجود انسان ممكن نيست بنابراين بايد تا در دنيا هستيم براي آخرت خود توشه اي برداريم.

وي ادامه داد: امام علي((ع)) در روايتي فرمودند كه امروز روز عمل است و فرداي قيامت روز حساب؛ به همين دليل انسان ها اعم از خوب و بد در صحراي قيامت افسوس و غصه خواهند خورد؛ خوبان وقتي مقام اعلي عليين را مي بينند غصه مي خورند كه مي توانستند به آن درجات برسند ولي كوتاهي كرده اند و افراد بد نيز از عذاب الهي در امام نيستند.

استاد حوزه و روحاني بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه همه ما به سوي مرگ در حال حركت هستيم گفت: زائران بايد قدر سفر خود به عتبات را بيشتر بدانند.

وي افزود: اين سفرها فرصتي براي توبه و انابه است تا با بازگشت به مواطن خود بتوانيم توشه اين سفر را هميشه همراه خود داشته باشيم و اگر كوتاهي كنيم مقصر خودمان هستيم زيرا ائمه((ع)) مديريت همه عالم را در دست دارند .

قائمي به والدين توصيه كرد كه فرزندان خود را با آداب اسلامي تربيت كنند و افزود: تصميم بگيريم كه بعد از اين سفر نسبت به نماز فرزندان و حجاب دخترانمان بيشتر توجه داشته باشيم.

اين استاد حوزه با بيان اينكه مسجد براي آخر عمر انسان نيست تصريح كرد: متاسفانه مساجد در حال تبديل شدن به خانه سالمندان است و بايد برنامه اي داشته باشيم تا نسل جوان بيشتر با مسجد مانوس شوند زيرا اگر مسجدي شوند از آلودگي ها در امان خواهند بود.

وي از تاكيد كرد: در بساري از مساجد صندلي ها رو به افزايش است در حالي كه بالاي 90 درصد نمازهايي كه روي صندلي خوانده مي شود اشكال دارد زيرا انسان فقط در صورت اضطرار مي تواند نماز را ايستاده نخواند.

در خاتمه اين مراسم رمضان پور از مداحان كشور به مرثيه سرايي پرداخت و مراسم سينه زني برگزار شد.
 عزاداري  عزاداري  عزاداري  عزاداريبرچسب ها:مراسم عزاداري _ كربلاي معلي _ قائمي _ رمضان پور _ سال روز ميلاد مسيح


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: