دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/06 - 08:51 |

مسئول فرهنگي بعثه رهبري در نجف:

تكرار تشرف به عتبات سبب كم توجهي به شان ائمه (ع) نشود

مسئول فرهنگي بعثه رهبري در نجف با بيان اينكه توفيق تشرف متعدد به عتبات مقدس رزق معنوي و معرفتي است، تاكيد كرد: تكرار تشرف به عتبات نبايد سبب كم توجهي به شان و جايگاه ائمه (ع) شود و آن را امري عادي تلقي كنيم.
حجت الاسلام والمسلمين عبدالرحيم سلامي، مسئول فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با تاكيد بر اينكه ما بايد به عنوان زائر حق زيارت ائمه (ع) مخصوصا امام علي (ع) را به جا بياوريم، گفت: يكي از آفاتي كه مانع اين مسئله است عادي شدن زيارت به علت تكرار آن است.

وي اضافه كرد: كساني هستند كه بيان مي كنند 150 بار و 200 بار به زيارت عتبات مقدسه مشرف شده اند كه توفيق بزرگي از سوي خداوند نصيب آنان شده است ولي بايد قدردان اين توفيق و نعمت باشند تا از آنان سلب توفيق نشود.

سلامي تاكيد كرد: تكرار حضور در حرم هاي مطهر و زيارت بارگاه هاي مطهر نبايد شان و جايگاه و اهميت آن را در ذهن ما كمرنگ جلوه دهد.

مسئول فرهنگي بعثه رهبري در نجف عنوان كرد: من براي تقريب به ذهن هميشه مثالي مي زنم و به دوستان يادآوري مي كنم و آن اينكه همه ما هفته اي چندين بار به منزل والدين مي رويم و پدر و مادر را زيارت مي كنيم آيا از زيارت آنان خسته مي شويم و يا تكرار ملاقات آنان سبب كم توجهي ما است؟ مسلما اين طور نيست؛ ائمه(ع) جايگاه پدران معنوي ما را دارند و اين احترام و تكريم از جايگاه بالاتري برخوردار است.

سلامي ادامه داد: در روايت داريم كه «انا و علي ابوا هذه الامة» يعني پيامبر و امام علي (ع) پدران حقيقي و معنوي ما هستند و به گردن ما حق هدايت دارند و اگر امروز ما توفيق يافته ايم تا شيعه و پيرو آنان باشيم از دعاي آنان و لطف و كرامت ايشان است.

وي اظهار داشت: بايد مراقب اين آفت تكراري شدن باشيم و در هر بار زيارت با روحيه جديد و معرفت بيشتر به زيارت آنان برويم.

سلامي با اشاره به نصيحتي از سوي آيت الله شاه آبادي، فرزند آيت الله شاه آبادي بزرگ؛ استاد اخلاق امام تصريح كرد: من در حرم مطهر امام علي از ايشان توصيه اي خواستم و ايشان فرمود آنچه موجب رضايت امام علي و ائمه (ع) است ترك محرمات و انجام واجبات است يعني اگر مي خواهيم شيعه واقعي باشيم بايد به اين دو كار اهتمام جدي داشته باشيم.

مسئول فرهنگي بعثه رهبري در نجف بيان كرد: آيت الله ناصر شاه آبادي مي گفت پدر ما سال ها در نجف مستقر بود و زندگي مي كرد و مي فرمود من از امام هر چه خواستم حاجت معنوي بود و ما هم به تبيعت از اين بزرگان بايد عشق و معرفت و معنويت و عاقبت بخيري بخواهيم.

وي به ذكر خاطره اي از حاج اسماعيل دولابي پرداخت و افزود: در خاطرات ايشان آمده است كه من اگر چيزي دارم از بركت ائمه است و هر كسي مي خواهد به جايي برسد راهش توسل به ائمه است؛ آنان كه خاك را به نظر كيميا كنند؛ آيا شود كه گوشه چشمي به ما كنند؟.
 مسئول فرهنگي بعثه در نجف  مسئول فرهنگي بعثه در نجف  مسئول فرهنگي بعثه در نجفبرچسب ها:سلامي - فرهنگي - بعثه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: