شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/07 - 14:26 |

موسوعه تمدن كربلا در ۴۰ جلد

اين موسوعه كه تدوين آن از سال 2013 آغاز شده شامل محورهاي تاريخي، جغرافيايي، سياسي، اقتصادي و اجتماعي درباره اين شهر مقدس مي باشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مركز تحقيقات و پژوهش هاي كربلا وابسته به آستان مقدس حسيني از آماده شدن 40 جلد از دانشنامه تمدن كربلا به نام "موسوعة كربلاء الحضارية" خبر داد و گفت: اين مجموعه شامل اطلاعاتي مهم و مستند درباره شهر كربلا و تاريخ و تمدن آن مي باشد.

اين موسوعه كه تدوين آن از سال 2013 آغاز شده شامل محورهاي تاريخي، جغرافيايي، سياسي، اقتصادي و اجتماعي درباره اين شهر مقدس مي باشد.

عبدالامير القريشي مدير مركز كربلا در اين زمينه گفت: اين دانشنامه بر اساس ملاك ها و ضوابط تحقيقاتي بين المللي و روش آكادميك بين المللي تدوين و تنظيم شده و توسط كارشناسان و اساتيد خبره مورد ارزيابي قرار گرفته است.

وي افزود: اين دانشنامه شامل اطلاعات جديدي درباره شهر كربلا است كه پيش از اين توسط هيچ كدام از محققان و مورخان منتشر نشده و اكنون اين اطلاعات بر اساس اسناد خطي كه از سوي آرشيو نسخه هاي خطي استانبول در اختيار مركز قرار گرفته انتزاع و منتشر شده است.

القريشي گفت: اين دانشنامه به بررسي تاريخي شهر كربلا از زمان شهادت امام حسين عليه السلام تا اتفافات سال 2003 ميلادي پرداخته و علاوه بر اين بحث هاي جالب و مفصلي درابره جغرافيا و محدوده شهر كربلا داد و در بخش هاي ديگر نيز راهنماي حسينيه ها، مساجد، دانشگاه ها، حوزه هاي علميه، مراكز درماني و علماي كربلا بيان شده است.

وي ادامه داد: دانشنامه هنوز به تمام نرسيده و بخش هاي بعدي آن به محض آماده شدن چاپ و در اختيار محققان و مردم علاقمند قرار خواهد گرفت.برچسب ها:كربلا - تازه هاي نشر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: