سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/07 - 14:36 |

توصيه حجت الاسلام عسكري به روحانيون كاروان ها:

جلسات متمركز شهرستان ها قبل از سفر به عتبات را جدي بگيريد

مسئول فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا از روحانيون خواست از برپايي جلسات توجيهي متمركز در استان ها و شهرستان ها قبل از سفر كاروان به عتبات غافل نشوند و آن را جدي بگيرند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين محمدحسين عسكري در گردهمايي روحانيون و مداحان كاروان هاي بعثه در كربلا افزود: جلسات توجيهي در آماده سازي زائر براي بهره مندي بيشتر معنوي بسيار موثر است.

وي افزود: برخي زائران سفر اولي هستند و اطلاعي از اماكن و آداب زيارت ندارند و وظيفه روحانيون كاروان است كه آشنايي لازم را به آنان بدهند و زمينه سازي معرفتي براي آنان فراهم كنند.

عسكري با بيان اينكه حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر تاكيد زيادي بر برپايي اين جلسات دارند، اظهار داشت: اين جلسات در برخي استان ها داير مي شود اما در برخي استان هم كمرنگ است و انتظار اين است كه به هر نحو ممكن و حتي از طريق پيامك برنامه توجيهي انجام شود.

وي با اشاره به برنامه هاي فرهنگي بعثه در كربلا از روحانيون خواست تا مردم را نسبت به حضور در اين برنامه ها ترغيب كنند.

مسئول فرهنگي بعثه رهبري در كربلا تصريح كرد: علاوه بر روايتگري مصور روزانه در خيمه گاه شب ها بعد از نماز مغرب و عشاء در سرداب علقمي حرم حضرت ابوالفضل(ع) و صبح ها در حرم امام حسين(ع) برنامه عزاداري و سخنراني با حضور سخنرانان و مداحان برجسته برپاست و مي تواند بر غناي برنامه كاروان هايي كه با كمبود مداح و يا روحاني مواجه هستند بيافزايد.

همچنين حجت الاسلام قائمي در اين گردهمايي درسخناني تاكيد كرد: ما مبلغان ديني از موعظه بي نياز نيستيم و نبايد به خاطر اينكه براي ديگران موعظه مي كنيم از خودمان غافل شويم.

وي اظهار داشت: براي زائران بايذ توجيه كينم كه اگر دين مالي و غير مالي بر گردن دارند زماني زيارتشان مقبول است كه آن را ادا كرده باشند زيرا با داشتن حق الناس و قهر كردن با فاميل و بستگان مقبول نيست.

قائمي با بيان اينكه روحاني كاروان بايد خودش براي اعضاي كاروان الگو باشد، افزود: سلام كردن را به زوار آموزش دهيم تا در ورود به مغازه ها و برخورد با نيروهاي امنيتي حرم و مردم اعتاب مقدس با سلم و رويي گشاده برخورد كنند.
 مسئول فرهنگي بعثه در كربلابرچسب ها:عسكري - فرهنگي - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: