سه شنبه|04 ارديبهشت 1397|07 شعبان 1439|24 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/08 - 09:33 |

حجت الاسلام قائمي:

سستي در اعتقادات از تورم و ركود و بيكاري بدتر است

استاد حوزه علميه و سخنران بعثه رهبري در كربلا با بيان اينكه اگر مشكلات فرهنگي حل شود مشكلات سياسي و اجتماعي و اقتصادي نيز قابل حل است تاكيد كرد: سستي در اعتقادات از تورم و ركود و بيكاري بدتر است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين دكتر اصغر قائمي، در مراسم عزاداري در حرم مطهر امام حسين((ع)) گفت: انسان ها دو نوع هستند برخي سخت گرفتار دنياي خويش هستند و آخرت را فراموش مي كنند و برخي نيز در امور دنيوي نيز به فكر آخرت هستند و اين تفاوت در رفتار و گفتار آنان ديده مي شود.

وي افزود: اين تفاوت در عمل و رفتار ناشي از تفاوت در عقيده و ايمان است و هر كسي كه اعتقادات محكم تري به خدا و اسلام دارد براي عمل به دستوارت نيز جدي تر است.

قائمي با بيان اينكه نزديك به 2 هزار آيه قرآن در مورد معاد با هدف ارتقاء اعتقادي ما بيان شده است تاكيد كرد: والديني كه مي خواهند فرزندان مومن تربيت كنند و مبلغاني كه به فكر هدايت مردم هستند بدانند راه اين مسئله تقويت اعتقادات و باور افراد است.

اين استاد حوزه با بيان اينكه بدحجابي و غارت بيت المال و اختلاس و بي نمازي و تمامي منكرات ناشي از سستي در عقيده است اظهار داشت: سستي عقيده ريشه بسياري از مشكلات است و ركود و بيكاري و تورم هم بدتر است.

اين محقق و پژوهشگر ديني تاكيد كرد: اگر عقيده ما خراب باشد اوضاع سياسي و اجتماعي و اقتصادي ما نيز خراب خواهد شد ولي خداوند در قرآن وعده فرموده است كه اگر انسان ها مومن و متقي باشند بركاتش را از آسمان و زمين بر آن ها نازل مي كند.

وي تصريح كرد: اگر مشكلات فرهنگي جامعه حل شود در اين صورت مشكلات اجتماعي و سياسي و اقتصادي نيز قابل حل است و اگر مي بينيم مشكلات وجود دارد بخش زيادي از آن به علت ضعف اعتقادي اعم از مسئولان و مردم است.


برچسب ها:قائمي - حرم امام حسين - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: