دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/08 - 19:26 |

هشدار نخست‌وزير عراق به عربستان

نخست وزير عراق به عربستان هشدار داد كه در امور ديگر كشورها دخالت نكند.
به گزارش السفير، حيدر العبادي، نخست وزير عراق، در يك كنفرانس مطبوعاتي در بغداد درمورد ادعاهاي عربستان در رابطه با نيروهاي الحشد الشعبي گفت: ما بيشتر از كشورهاي ديگر به فكر مراقبت از ملت خود هستيم و ادعاهاي عربستان در رابطه با الحشد الشعبي مداخله در امور عراق به شمار مي‌رود، او در ادامه خطاب به عربستان گفت اگر با كشور ايران درگيري داريد با آن ها حل كنيد نه باما و افزود: از عربستان مي خواهيم تا در امور ديگر كشورها مداخله نكند.

به گزارش ايسنا، پيش از اين عادل الجبير، وزير خارجه عربستان مدعي شد كه نيروهاي الحشد الشعبي، شبه نظامي هستند و افسران ايراني كه در راس آن ها سردار قاسم سليماني قرار دارد، آن‌ها را رهبري مي‌كنند.

العبادي همچنين در اين كنفرانس خاطرنشان كرد: ما هر روز عناصر زيادي از گروهك تروريستي داعش را به قتل مي رسانيم و براي نابودي كامل داعش فقط به سه ماه زمان احتياج داريم.

از طرفي ديگر، استيون تاونسند، فرمانده نيروهاي ائتلاف بين المللي عليه داعش گفت: طي روزهاي آينده نيروهاي عراقي عملياتي را در شرق موصل آغاز خواهند كرد و براي از بين بردن كامل گروهك داعش از عراق و سوريه به دو سال زمان نيازمنديم.

برچسب ها:عربستان - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: