جمعه|07 ارديبهشت 1397|10 شعبان 1439|27 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/09 - 10:55 |

همه برنامه هاي فرهنگي و هنري افتتاحيه مشهد 2017

وزراي فرهنگ ١٣ كشور اسلامي در راه مشهد

مسوول كميته‌ برنامه‌هاي جنبي مشهد 2017 گفت: براي افتتاحيه مشهد 2017 مجموعه فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري برنامه‌ريزي شده و سعي شده است كه از هنرمندان فاخر مشهدي استفاده شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، افشين تحفه‌گر در نشست كميته‌هاي مشهد 2017 ، ضمن بيان اين مطلب اظهار كرد: هم‌زمان با افتتاحيه رويداد پايتخت فرهنگي جهان اسلام در سال 2017 توسط مشهد، برنامه شعرخواني شعراي شهير استان را برگزار خواهيم كرد.

وي افزود: همچنين افتتاح نگارخانه‌ها را در دستور كار داريم و چندين نمايشگاه آثار هنري مرتبط با موضوع مشهد 2017 نيز افتتاح خواهد شد.

مسوول كميته‌ برنامه‌هاي جنبي مشهد 2017 ادامه داد: براي افتتاحيه اين رويداد اكران فيلم و اجراي تئاتر را نيز در نظر گرفته‌ايم، همچنين يك فيلم مستند نيز تهيه شده است كه آغاز اكران‌هايش از افتتاحيه اين رويداد است و در طول سال اكران مي‌شود.

وي عنوان كرد: از 10 چهره شهير خراساني براي حضور در مراسم دعوت كرده‌ايم كه اميدواريم حداقل پنج نفر از آن‌ها در اين مراسم حضور پيدا كنند.

تحفه‌گر بيان كرد: دو كتاب نفيس نيز تهيه شده است كه در مراسم افتتاحيه مشهد 2017 از آن‌ها رونمايي مي‌شود؛ يكي از اين كتاب‌ها در حوزه عكس است كه شامل 200 قطعه عكس مرتبط با موضوعات زيارت و ... مي‌شود و به سه زبان ترجمه شده است و كتاب ديگر دربرگيرنده 110 اثر خوشنويسي هنرمندان خراسان رضوي است.

وي گفت: يك جلد قرآن نفيس نيز آماده شده است كه در اختيار مهمانان مراسم افتتاحيه قرار مي‌گيرد و همچنين هم‌زمان با مراسم افتتاحيه كتابت يك جلد قرآن كريم نيز در سالن اين مراسم آغاز خواهد شد.

در بخش ديگري از اين نشست علي‌اصغر عنابستاني كه به نمايندگي از شهرداري در اين نشست حاضر شده بود اظهار كرد: سرود فاخر مشهد آماده شده است و در مراسم افتتاحيه مشهد 2017 از آن رونمايي مي‌شود، همچنين بسته ملزومات فرهنگي نيز تهيه شده است كه در صورت تاييد مديران و مسوولان مربوطه در اختيار مهمانان افتتاحيه قرار خواهد گرفت.

همچنين در بخش ديگري از اين نشست، حجت‌الاسلام سيدحامد ملكوتي‌تبار مسوول كميته ميهمانان خارجي مراسم افتتاحيه مشهد 2017 عنوان كرد: از 13 وزير فرهنگ كشورهاي مختلف براي حضور در مراسم افتتاحيه دعوت شده است، همچنين در راستاي برنامه‌هاي مشهد 2017 از اول تا دهم بهمن‌ماه طرح آموزشي شجره طوبي را با حضور جمعي از بانوان نخبه كشورهاي اسلامي برگزار خواهيم كرد، برگزاري اجلاس بين‌المللي ايران و جهان عرب، برپايي كنگره بين‌المللي علم و دين و افتتاح نمايشگاه نسخ خطي از ديگر برنامه‌هاي در نظر گرفته شده براي مشهد 2017 است.


برچسب ها:مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: