دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/09 - 12:06 |

مسئول بعثه كربلا در جلسه روحانيون و مداحان:

حضور مردم باطل السحر فتنه هاست

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به 9 دي به عنوان روز بصيرت تاكيد كرد: حضور مردم باطل السحر تمامي فتنه هاست و بايد قدر اين ملت را بدانيم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي در جلسه روحانيون و مداحان كه همزمان با 9 دي برگزار شد گفت: امروز سال روز 9 دي روز بصيرت است و زيارت كربلا بهترين فرصت براي ارتقاء بصيرت زوار توسط روحانيان كاروان هاست.

وي با بيان اينكه واقعه عاشورا بصيرت بخشي براي تمامي اعصار است اظهار داشت: 9 دي هم به تبعيت از فرهنگ عاشورا به صورت خودجوش توسط مردم و به دنبال اهانت ها و حرمت شكني هاي فتنه گران به وجود آمد.

بهجتي تصريح كرد: مردم در اين حادثه نشان دادند كه بصيرت آنان از برخي خواص بيشتر است.

وي بر لزوم تبيين بيش از پيش فتنه و اهداف و عوامل آن براي مردم تاكيد كرد و ادامه داد: هنوز هم فتنه گران دست از توطئه برنداشته اند همان طور كه در جريان فتنه نيز براندازي را دنبال مي كردند ولي حضور مردم باطل السحر اين فتنه بود و باطل السحر تمامي فتنه هاست.

مسئول بعثه رهبري در كربلا بر لزوم بهره مندي زوار از زيارت امام حسين در شب و روز جمعه تاكيد كرد و بيان داشت: در روايت داريم كه اگر كسي عارفا بحقه در شب و روز جمعه به زيارت حرم مطهر امام برود آمرزيده مي شود و در حالي از دنيا خواهد رفت كه هيچ حسرتي نخواهد داشت و مسكن و ماواي او در قيامت نيز با حسين((ع)) است.

بهجتي همچنين در توصيه هايي به روحانيون كاروان ها تاكيد كرد: سخنان روحانيون كاروان ها بايد رسا، شفاف بيان شود و از دو پهلو و چند پهلو حرف زدن جلوگيري كنيد تا در افراد اثرگذار باشد.

وي افزود: سخن بايد بزرگوارانه و همراه با نرمي و قول لين و همه فهم باشد كه در قران كريم نيز بر گفتار نيك با مردم تاكيد شده است.

وي خطاب به روحانيون كاروان ها تاكيد كرد: مسايل اخلاقي، اعتقادي، احكام و مسايل شرعي مورد نياز مردم را در سفر براي آنان تشريح كنيد.

 جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9دي  جلسه روحانيون/ 9ديبرچسب ها:عتبات - روحانيون - بهجتي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: