پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1395/10/11 - 08:16 |

دبيركل مجمع تقريب مذاهب:

زندگي شيخ عبدالناصر جبري سراسر اخلاص بود

دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي از مرحوم شيخ عبدالناصر جبري به عنوان شخصيتي خداشناس ياد كرد كه زندگي خود را بر پايه صدق و اخلاص بنيان نهاده بود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي آيت الله محسن اراكي با صدور پيام تسليتي به مناسبت درگذشت آيت الله جبري دبيركل جنبش الامه لبنان و عضو مجمع عمومي مجمع تقريب مذاهب تاكيد كرد: او نسبت به تهديدها و خطراتي كه امت اسلامي را تهديد مي كرد از جمله خطر افراط گرايي و تروريست و گمراهي افكار عمومي آگاهي كامل داشت.

اراكي افزود: اين علامه مجاهد عاليقدر را زماني از دست داديم كه در شرايط كنوني به وجود ايشان نياز مبرم بود و اين شخصيت عاليقدر عمر شريف خود را در راه تربيت شاگردان در مؤسسه ها و دانشكده خود صرف كرد.

وي اضافه كرد: مرحوم جبري در طول عمر خود همواره منادي وحدت امت اسلامي و استحكام پيوند برادري از طريق فعاليت هايي بود كه با مجمع جهاني تقريب مذاهب و تأسيس حركة الامة دنبال مي كرد.

به گزارش ايرنا سيد حسن نصرالله روز سه شنبه گذشته در مراسم يادبود اين دانشمند برجسته اهل سنت در بيروت از شيخ جبري به عنوان يك «مجاهد مهاجر با بصيرت» ياد كرد و گفت: شيخ جبري در همه زمينه ها مانند رسانه، جهاد، فرهنگ و وحدت فعال بود و اعتقاد داشت كه همه مسلمانان برادر هستند و بايد وحدت داشته باشند.

وي فقدان شيخ جبري را براي همه مسلمانان، خسارتي بزرگ خواند و تصريح كرد كه امروز به امثال شيخ جبري براي مقابله با تكفيري ها كه درصدد ترويج كشتار و ذبح انسان ها و سب ديگران هستند، نياز داريم.

دبيركل حزب الله گفت: شيخ جبري از همان ابتدا همراه و همگام با مقاومت بوده به ويژه زماني كه مقاومت براي دفاع از خود و مشروعتيش نياز به دفاع داشته است.

سيد حسن نصرالله افزود: اين عالم بزرگ اهل سنت همواره از مقاومت با صدايي بلند و شجاعانه دفاع و حمايت كرده است.

شيخ جبري در سفري تبليغاتي به چند كشور آفريقائي مانند ساحل عاج، سنگال و مالي دچار بيماري و سكته مغزي شد و براي ادامه درمان از مالي به لبنان منتقل و در بيمارستان رسول اعظم (ص) بستري شد و پنجشنبه گذشته درگذشت.

اين روحاني مبارز لبناني از دانشگاه مطالعات اسلامي كراچي با درجه دكترا فارغ التحصيل شده بود.

در بيانيه تجمع علماي مسلمان لبنان آمده است كه شيخ جبري از اركان تقريب بين مذاهب اسلامي و از حاميان وحدت ملي و مقاومت بود و براي تربيت نسل جوان و آزادسازي فلسطين از هيچ تلاشي فروگذار نمي كرد.برچسب ها:وحدت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: