سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/11 - 08:56 |

آيت ‌الله علوي گرگاني: فرزند آوري بايد جزو افتخارات مردم باشد

آيت ‌الله علوي گرگاني گفت: هر خانواده بايد چهار فرزند داشته باشد و بايد تعداد فرزندان درهر خانواده افزايش يابد و خانم ها اين مسئوليت مهمي كه دارند توجه كنند و اين كار را جزو افتخارات خود بدانند.
به گزارش خبرگزاري شبستان از قم، آيت‌ الله سيد محمدعلي علوي گرگاني در ديدار با مسئولان ثبت ‌احوال استان قم، طي سخناني گفت: اسلام تاكيد بر فرزند آوري دارد و در اسلام به كثرت افراد و افزايش ميزان زاد و ولد سفارش بسياري شده است.

وي عنوان داشت: در قرآن كريم در سوره نسا به اين امر تاكيد شده و بايد بكوشيم تا اين فرهنگ در جامعه اسلامي نهادينه و شاهد گسترش فرزند آوري باشيم.

اين مرجع تقليد گفت: پيامبر اسلام(ص) هر فرزند مسلمان را مايه مباهات مي دانستند حتي اگر آن فرزند در جنين سقط شود.

آيت الله علوي گرگاني تاكيد كرد: ما پيرو مكتب اهل بيت(ع) هستيم و بايد ازدياد نسل داشته باشيم و بايد بدانيم كه تعدد نسل شيعه در مسائل حكومتي و تعداد نمايندگان در مجلس و... اهميت دارد.

وي گفت: هر خانواده بايد چهار فرزند داشته باشد و بايد تعداد فرزندان درهر خانواده افزايش يابد و خانم ها اين مسئوليت مهمي كه دارند توجه كنند و اين كار را جزو افتخارات خود بدانند.

اين مرجع تقليد گفت: حتي در جوامع غربي نيز سياست آنها بر فرزند آوري است و جوايزي نيز براي اين كار در نظر گرفته اند و نبايد مردم كشور ما سياست كم فرزندي را در دستوركار داشته باشند.

آيت ‌الله علوي گرگاني گفت: نيروي جوان جامعه عامل دفاع در برابر دشمن است و اگر به موضوع مهم فرزند آوري توجه نكنيم، نمي توانيم در برابر دشمن جنگيده و از ايران دفاع كنيم.

وي همچنين در ادامه به موضوع طلاق اشاره كرد و گفت: اين وضع مناسبي براي ما نيست، بايد روز به روز بر ميزان ازدواج ها افزوده و از ميزان طلاق كاسته شود كه در اين راستا نيز نيازمند اقدامات گسترده هستيم.

برچسب ها:خانواده - مراجع تقليد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: