یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/11 - 09:13 |

استاندار آذربايجان شرقي:

اقامه نماز به معناي واقعي، معضلات اجتماعي را ريشه‌كن مي‌كند

استاندار آذربايجان شرقي با تاكيد بر اين كه رونق فريضه نماز، وظيفه مستمر همه مديران است، گفت: اقامه نماز به معناي واقعي، بسياري از آسيب‌ها و معضلات اجتماعي را ريشه‌كن مي‌كند.
دكتر اسماعيل جبارزاده در دومين اجلاس استاني نماز، اظهار داشت: نماز فريضه‌اي است كه خداوند متعال آن را مقدمه پذيرش ساير اعمال معرفي كرده و بدون آن بقيه كارها نيز عبث و بيهوده است.

وي با قدرداني از ستاد اقامه نماز استان و همه نهاديي كه وظيفه استقرار و اقامه اين فريضه الهي را دارند، گفت: وظيفه مسوولان به عنوان خادمان مردم، تشويق و ترغيب كاركنان دستگاه‌ها و به تبع آن مردم به اقامه نماز و فراهم كردن مقدمات اين كار است.

جبارزاده افزود: مديران بايد در اين زمينه پيشتاز و پيشقدم باشند و عملكرد آنان الگوي كاركنان باشد.

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين كه بر اساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته، اقامه نماز در ادارات استان پررونق‌تر شده، گفت: انتظار داريم كه اقامه نماز در ادارات استان هرچه باشكوه‌تر ادامه داشته باشد.

وي با اشاره به شعار اجلاس نماز با عنوان نقش نماز در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي، انتخاب اين شعار را به‌جا دانست و گفت: بحث آسيب‌هاي اجتماعي از دغدغه‌هاي رهبر معظم انقلاب است و ايشان مستقيما بر اقدامات دستگاه‌ها در اين خصوص نظارت مي‌كنند.

جبارزاده با بيان اين كه بحث مهم در درمان اساسي آسيب‌هاي اجتماعي، ريشه‌يابي آنهاست، گفت: بايد بررسي شود كه با وجود مراحل سخت گزينش در استخدام كاركنان دولت، چرا باز هم شاهد تخلفات و مفاسد اداري هستيم و چرا افرادي كه عامل بودن آنها به احكام ديني در بدو استخدام احراز شده است مرتكب تخلف مي‌شوند.

وي، پاسخ به اين سوالات را به عنوان يك كار تحقيقي از دانشگاهيان و پژوهشگران استان خواستار شد و گفت: پژوهشگران بايد بررسي كنند كه علت بروز اين آسيب‌ها چيست و بر اساس آن نسخه متناسب براي درمان آنها را ارايه كنند.

استاندار آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: اگر نماز به معناي واقعي در جامعه اقامه شود بسياري از منكرات و معضلات اجتماعي ريشه‌كن خواهد شد، لذا در بحث اقامه نماز بايد محتواي اين فريضه نيز مورد توجه قرار گيرد.

در اين آيين از مديران و دبيران شوراهاي اقامه نماز دستگاه‌هاي فعال در زمينه ترويج فرهنگ نماز قدرداني شد.


برچسب ها:آذربايجان شرقي- نماز


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: