دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/11 - 10:05 |

درديدارنمايندگان اعتاب مقدسه با توليت آستان قدس رضوي درمشهدمطرح شد:

همكاري و تعامل اعتاب مقدسه، نشان ازوحدت امت اسلامي درجهان است

توليت آستان قدس رضوي در ديدار با نمايندگان اعتاب مقدس جهان اسلام گفت: وحدت و همكاري اعتاب مقدسه به دنياي اسلام عظمت مي‌بخشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري در اين ديدار كه (جمعه دهم دي‌ماه) با حضور نمايندگان اعتاب مقدسه كشورهاي عراق و سوريه در تالار ولايت حرم مطهر رضوي برگزار شد؛ همكاري و تعامل ميان اعتاب مقدس را نشان از وحدت امت اسلامي دانست و اظهار كرد: توسعه همكاري‌ و اتحاد اعتاب مقدسه، به دنياي اسلام عظمت مي‌بخشد و براي شخصيّت امّت اسلامي مايه‌ي اعزاز و احترام است.

وي با تاكيد بر ضرورت تعامل و ارتباط هرچه بيشتر اعتاب مقدسه و حرم‌هاي شريف به منظور توسعه فعاليت‌هاي تبليغي و فرهنگي، عنوان كرد: شرايط فعلي جهان اسلام و توطئه‌ها و دسيسه‌هاي دشمن موجب شده امروز هم‌گرايي، هم‌فكري و هم‌انديشي بين مسئولان اعتاب مقدسه، براي اتحاد جهان اسلام يك ضرورت باشد.

توليت آستان قدس رضوي با بيان اينكه امروز جامعه اسلامي و بشريت بيش از هرزماني نيازمند آموزه‌هاي اهل بيت(عليهم‌السلام) است، اظهار داشت: امت اسلامي به شدت نيازمند معرفت آفريني و بصيرت افزايي براي مقابله با شبهات علمي و شهوات عملي عرصه جنگ نرم دشمن است و اين مهم نيز جز با علم صائب و عمل صالح در پرتوي آموزه‌هاي اهل بيت(عليهم‌السلام) ممكن نمي‌شود.

وي حضرات معصومين(عليهم‌السلام) را نوري واحده ناميد و درباره نحوه همكاري‌هاي حرم‌هاي شريف ائمه هدي(عليهم‌السلام)، بيان كرد: همكاري‌هاي اعتاب مقدسه بايد بسيار صميمانه و به دور از هرگونه مطرح كردن خود فردي و سازماني باشد، برگزاري كنفرانس‌هاي مشترك جلوه‌ و نمودي از همكاري‌هاست، اما حقيقت همكاري‌ها و تعاملات بايد در عرصه عمل و با عملياتي شدن مصوبه‌ها تجلي و تبلور يابد.

توليت آستان قدس رضوي در پايان سخنان خود به اجتماع عظيم اربعين امسال اشاره كرد و گفت: امسال شاهد اجتماعي بي‌بديل در اربعين حسيني بوديم كه گوشه‌اي از قدرت جهان اسلام را نشان داد و موجب ياس و نااميدي دشمنان جبهه حق شد؛ بنابراين لازم ميدانم به‌مناسبت ميهمان نوازي اعتاب، دولت و مردم عراق در پذيرايي و خدمت به زائران اربعين حسيني، تشكر و قدرداني كنم.
برچسب ها:آستان قدس - عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: