پنجشنبه|31 خرداد 1397|06 شوال 1439|21 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/11 - 11:35 |

قبله نخست مسلمانان در آستانه تخريب

«هيئت اسلامي مسيحي حمايت از قدس و مقدسات» با اعلام اينكه تعداد تونل‌هاي اسرائيل غاصب در زير مسجد الاقصي به ۲۴ عدد رسيده است نسبت به تخريب قبله اول مسلمانان هشدار داد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه خبري العهد، «عيسي حني» دبير كل «هيئت اسلامي ـ مسيحي حمايت از قدس و مقدسات» در يك كنفرانس خبري گفت: دلايل آشكاري وجود دارد كه رژيم اشغالگر اسرائيل تلاش مي‌كند تا آنچه كه اسرائيل بزرگ خوانده مي‌شود را برپا و قدس بزرگ را به عنوان پايتخت اين رژيم انتخاب كند.

وي افزود تعداد تونل‌هايي كه زير قدس حرف شده است به 27 تونل رسيده كه برخي از شهرك‌هاي صهيونيستي را به هم متصل مي‌كند.

حني، در ادامه صحبت‌هاي خود گفت كه حفاري ها در زير مسجد الاقصي شبيه به يك شهر كامل شده است و اين حفاري‌ها در چهارچوب يك برنامه‌ريزي براي يهودي سازي مسجد الاقصي صورت مي‌گيرد.

وي همچنين افزود كه نيروهاي اشغالگر 3 تونل جديد حفر كرده‌اند كه يكي از آنها روز چهارشنبه افتتاح شد. به گفته حني، تونل اول از محله «سلوان» در مركز قدس شروع شده و تا «ديوار براق» (ديوار غربي مسجد الاقصي ) ادامه مي‌يابد. تونل دوم از ديوار براق شروع شده و به سمت مدرسيه «العمره» در محله الاسلامي در مركز قدس ادامه پيدا مي‌كند. تونل سوم نيز محله الاسلامي را به ديوار براق مرتبط مي‌كند.

رژيم صهيونيستي از سال 1967 كه قدس را اشغال كرد در اين شهر به كار حفر تونل به ويژه در شهرك قديمي و مسجد الاقصي اقدام كرده است كه هدف از آن يهودي سازي قدس و تسلط بر مسجد الاقصي قبله اول مسلمانان است.
برچسب ها:مسجدالاقصي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: