سه شنبه|01 خرداد 1397|06 رمضان 1439|22 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/12 - 09:46 |

تشرف 43 نفر از شيعيان آمريكا و كانادا به حرم مطهر رضوي

43 نفر از شيعيان آمريكايي و كانادايي كه بيشتر آنان داراي اصالت پاكستاني و هندي هستند و زيارت اولشان هم بود، به حرم مطهر رضوي مشرف شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، 43 نفر از شيعيان آمريكايي و كانادايي كه بيشتر آنان داراي اصالت پاكستاني و هندي هستند و زيارت اولشان هم بود، به حرم مطهر رضوي مشرف شدند.

اعضاي اين گروه شيعه از شهرهاي آمريكا و كانادا براي زيارت امام رضا(ع) به مشهد سفر كردند و تلاش‌شان اين بود تا در نخستين زيارت خويش به حرم مطهر رضوي توشه معنوي ارزشمندي با خود از اين مكان مقدس به همراه برند.

وكيل دادگستري آمريكا در حاشيه اين تشرف عنوان كرد: من براي نخستين بار است كه به حرم رضوي مشرف مي شوم و هم‌اكنون احساس بسيار خوبي از حضور در اين بارگاه منور دارم.

«ساره نديم» ادامه داد: برنامه‌هاي فرهنگي، مذهبي حرم مطهر رضوي بسيار رضايت‌بخش است و اين مجموعه برنامه‌ها بر روي مخاطب مي‌تواند تأثير بسيار مناسب و والايي را به همراه داشته باشد.

يك مهندس كامپيوتر در يكي از شركت‌هاي آمريكايي نيز در حاشيه اين تشرف اظهار كرد: امور فرهنگي موجود در اين بارگاه بسيار تقويت شده و زمينه‌ي لازم را فراهم مي‌كند تا مخاطبان فراواني بتوانند با بهره‌مندي از اين فضا به ارتقاي سطح فرهنگي خويش دست يابند.

«سيمين زهرا» با اشاره به احساس خويش از حضور در اين بارگاه مطهر افزود: من براي نخستين بار به حرم رضوي مشرف شدم و با خود حسرتي به دل دارم، زيرا شايسته بود پيش از اين‌ها به اين مكان مقدس مي آمدم و از اين فضاي معنوي بهره‌ مي‌بردم.

دختر نوجواني با نام «عاليه سيد» نيز در ادامه از توليدات مديريت امور زائران غيرايراني براي مخاطبان ديگر زبان‌ها سخن گفت و عنوان كرد: بسياري از فعاليت‌هايي كه در اين سازمان براي اقشار سني مختلف به زبان‌هاي گوناگون انجام مي‌شود، زمينه‌اي فراهم كرده تا گروه‌هاي سني بسياري از جمله: كودكان و نوجوانان بتوانند از اين محيط معنوي بهره‌مند شوند.

وي ادامه داد: زيارت امام رضا(ع) آرامش و هيجان ويژه‌اي را براي مخاطبان به همراه دارد و نوجوانان و جوانان با زيارت ايشان به مسير هدايت و روشني راه مي‌يابند.

برچسب ها:امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: