دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/12 - 10:10 |

استاد دانشگاه علامه طباطبايي:

عشق به اهل بيت(ع) منشا قرآني دارد

استاد دانشگاه علامه طباطبايي تاكيد كرد: شيعيان بر خلاف نظر وهابيون و داعش جاهل و نادان ائمه(ع) را نمي پرستند و آنان را شريك خدا نمي دانند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيدصدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در جمع زوار عتبه حسيني(ع) گفت: بر خلاف باور وهابيون و داعش نادان، ما ائمه بزرگوار را نمي پرستيم و شريك خدا قرار نمي دهيم بلكه به امر خدا به آنان عشق مي ورزيم.

وي با بيان اينكه محبت و عشق ما به اهل بيت (ع) منشا قرآني و اسلامي دارد تصريح كرد: ما به خاطر تبعيت از قرآن و دين خدا به اين بزرگواران عشق مي ورزيم نه اينكه آنان را شريك و همتاي خداوند قرار دهيم.

شريعتي با اشاره به آيه مودت كه در مورد اهل بيت نازل شده است بيان داشت: ما تابع قرآن هستيم و به مفاد اين آيه عمل مي كنيم؛ در اين آيه خداوند به پيامبر فرموده است كه به مردم بگو من در مقابل تمامي زحماتي كه براي شما كشيده ام و قرآن و احكام نوراني اسلام را از جانب خدا براي شما آورده ام هيچ مزد و اجري جز مودت و تبعيت از اهل بيتم نمي خواهم.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه برخي تصور مي كنند كه منظور ار قربي عمو و عموزاده و زنان پيامبر هستند اظهار داشت: اين تصور باطل است زيرا تنها و تنها منظور از قربي در آيه مودت كساني هستند كه آيه تطهير در شان آنان نازل شده است و آنان حضرت زهرا و ائمه((ع)) هستند.

وي با تاكيد بر قرائت حديث كساء به عنوان حديث مجرب افزود: در روايت نقل شده كه وقتي آيه تطهير نازل شد 5 تن زير عبا قرار گرفتند و وقتي ام سلمه نيز از پيامبر درخواست كرد تا در زير عبا قرار گيرد پيامبر فرمود كه تو زن بزرگواري هستي اما اين جايگاه فقط مخصوص اهل بيت است.

شريعتي تاكيد كرد: بعد از نزول آيه تطهير پيامبر((ص)) قبل از نماز شب همواره نزد منزل فاطمه(س) مي رفتند و اين ايه را خطاب به آنان قرائت مي فرمودند.
 حجت الاسلام و المسلمين دكتر شريعتي  حجت الاسلام و المسلمين دكتر شريعتي  حجت الاسلام و المسلمين دكتر شريعتيبرچسب ها:وهابيت - سخنران - اهل بيت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: