دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/12 - 12:36 |

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي:

حرام خواري ريشه در ضعف اعتقادي دارد

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با بيان اينكه بايد اعتقاد و باور مردم به مبدا و معاد را تقويت كنيم، گفت: بسياري از حرام خواري ها، دغدغه ها و دعواها در جامعه ناشي از ضعف ايمان و اعتقاد به خدا و روز قيامت است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات حجت الاسلام والمسلمين حسين بهجتي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در جمع روحانيون و مداحان كاروان هاي كربلا با بيان اينكه بسياري از گرفتاري ها و مشكلات ريشه در ضعف اعتقادي دارد، گفت: از امام صادق(ع) سوال شد كه بناي زندگي شما برچه اصولي استوار است و ايشان فرمودند زندگي ما بر چهار مبنا استوار است.

وي در تشريح اين اصول بيان داشت: اولين اصل در زندگي ما اين است كه يقين داريم چيزي را كه خداوند روزي ما كرده است هيچ كسي نمي تواند در آن تصرف داشته باشد؛ دومين اصل اين است كه اموري را كه وظيفه خود مي دانيم خودمان انجام مي دهيم و به ديگران نمي سپاريم؛ سومين اصل اين است كه باور و يقين داريم مرگ دفعتا به سراغ ما خواهد آمد و چهارمين اصل نيز اين است كه باور داريم خداوند بر همه اعمال ما آگاهي دارد.

بهجتي ادامه داد: بسياري از حرام خواري ها و دغدغه ها و دعواها در جامعه ناشي از همين باور و اعتقاد ضعيف است و اگر اعتقاد مردم تقويت شود بسياري از مشكلات نيز كمتر مي شود.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با تاكيد بر آموزش همه جانبه و فراگير اخلاقي، احكام و ... به زائران عنوان كرد: سلام كردن يكي از كارهاي لازمي است كه روحانيون بايد به زوار در برخورد با مردم عراق آموزش بدهند.

وي تاكيد كرد: زائران هرقدر با فضيلت توقف در حرم و خواندن قرآن، نماز قضا و زيارت آشنا شوند كمتر وقت خود را در اماكن ديگر سپري مي كنند لذا مديران و روحانيون بايد به توجيه آنان بپردازند تا زوار با دست پر به كشور برگردند.

وي همچنين بر لزوم تشويق و ترغيب زوار به خواندن زيارت جامعه كبيره و دعاي عالية المضامين تاكيد كرد.
 جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلابرچسب ها:بهجتي - اعتقادات - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: