دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/14 - 10:39 |

رابط بعثه رهبري در نجف:

مديريت حضرت زينب بعد از فاجعه كربلا درس آموز است

رابط بعثه رهبري در نجف با تاكيد بر پرهيز كاروان ها از ايجاد مزاحمت براي يكديگر در مساجد سهله و كوفه به مديريت حضرت زينب اشاره كرد و گفت: مديريت حضرت زينب بعد از فاجعه كربلا براي همه به خصوص زنان درس آموز است.
به گزارش خبرنگار اعزامي حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين اسماعيلي، رابط بعثه رهبري در نجف در جلسه روحانيون و مداحان اين شهر مقدس با اشاره به حضور حضرت زينب در كوفه و تاثيرگذاري ايشان بر مردم كوفه گفت: اين مسئله بسيار در تربيت اخلاقي زوار مهم است.

وي با اشاره به مديريت حضرت زينب بعد از فاجعه كربلا با بيان اينكه دو نكته مهم در اين مسئله وجود دارد افزود: يك زن به نام حضرت زينب مردم كوفه را متحول و دگرگون كرد و طوري سخن گفت كه صداي ضجه مردم بلند شد و ديگر اينكه حضور حضرت در مجلس ابن زياد بود كه پوزه آن جرثومه فساد را سرمست آن كار ظاهرا پيروزمندانه بود به خاك ماليد.

وي با اشاره به نقش تربيتي اين مسئله براي زنان اظهار داشت: بايد اين مسئله از سوي روحانيون كاروان ها بيان شود كه برخي زنان نمي توانند خانه و فرزند خود را مديريت كنند ولي حضرت زينب در عين گرسنگي و در مقابل آن همه دشمن بدون اينكه كاري خلاف شان انجام دهد اين حادثه را مديريت كرد و زنان ما هم بايد در مديريت خود و خانواده از ايشان الگو بگيرند.

اسماعيلي بيان داشت: زواري كه از كربلا و نجف وارد مسجد سهله مي شوند جمعيت بسيار متراكمي هستند از اين رو صداهاي بلند و روضه خواني بلند سبب مزاحمت براي برخي افراد مي شود كه لازم است مديريت شود و مداحان آرامتر روضه خواني كنند.

وي بر لزوم آهسته و كندترخواندن ادعيه و زيارات توسط مادحين تاكيد كرد و افزود: چند مسئله شرعي در مورد احكام نماز جماعت و اقتدا در ركعت سوم و ... براي زوار توسط روحانيون بيان شود همچنين زوار را براي استفاده از سخنراني و مداحي كه از سوي بعثه در مرقد مطهر امام علي برگزار مي شود هدايت كنند و از برقراري جلسات موازي بپرهيزند.

برچسب ها:حضرت زينب - نجف - بعثه - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: