شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/14 - 14:14 |

حجت الاسلام دكتر شريعتي:

پيدايش وهابيت تكفيري و شيعه انگليسي نتيجه دوري از قرآن و اهل بيت است

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه رمز و راز سعادت دنيا و آخرت تمسك همزمان به قرآن و اهل بيت است تاكيد كرد: پيدايش وهابيت تكفيري و شيعه انگليسي نتيجه دوري از قرآن و اهل بيت است.
به گزارش خبرنگار اعزامي حج به عتبات عاليات حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد صدرالدين شريعتي، در جمع زائران ايراني حرم مطهر حضرت اباعبدالله الحسين(ع) به حديث شريف ثقلين كه شيعه و سني آن را نقل كرده اند اشاره كرد و گفت: پيامبر در آخر عمر شريفشان اين روايت را به يادگار گذاشته و فرمودند من دو ثقل گرانبها يعني قرآن و اهل بيت را در ميان شما به يادگار مي گذارم كه منظور از اهل بيت حضرت علي، حضرت فاطمه، حسنين(ع) و به تبعيت از ايشان ساير ائمه هستند.

وي ادامه داد: قرآن منهاي اهل بيت و اهل بيت منهاي قرآن معنا ندارد زيرا قرآن كتاب انسان سازي و زندگي است و هر كتابي نياز به معلم دارد بنابراين معلم بدون كتاب و كتاب بدون معلم فايده اي نخواهد داشت.

شريعتي افزود: كساني كه حسبنا كتاب الله را فرياد زدند به علت دوري از اهل بيت كارشان به جايي رسيد كه راه و رسم بت پرستان را دنبال كرده و براي خدا جسم و چشم و گوش قائل شده و گفتند خدا اگر در دنيا هم قابل مشاهده نباشد در آخرت ديده خواهد شد.

اين استاد حوزه و دانشگاه بيان داشت: امروز هم برخي به علت دوري از اهل بيت و قرآن تنها خود را مومن و مسلمان مي دانند و همه مسلمانان ديگر را تكفير مي كنند كه در راس آنان وهابيت آل سعود، داعش و گروه هاي خبيث تكفيري هستند كه در يمن و سوريه و عراق و ... جنايت مي كنند و جگر افراد را به دندان مي گيرند.

شريعتي با بيان اينكه قرآن كتاب رهايي بخش است تاكيد كرد: در ميان شيعيان نيز متاسفانه گروهي به تعبير مقام معظم رهبري شيعه انگليسي هستند كه حرف هايشان با مفاهيم شيعه راستين و علوي همخواني ندارد و آيات قرآن را ناديده گرفته و مقام اهل بيت را برابر با خدا مي دانند و خود را «علي اللهي؛ حسين اللهي و ...» مي دانند و در مجالس صداي سگ در مي آورند كه ما كلب الحسين و كلب زينب هستيم.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي عنوان كرد: در صورتي ملتي به سعادت مي رسد كه در يكدست قرآن و در دست ديگر تمسك به اهل بيت داشته باشد همان طور كه ملت ايران با تكيه بر اين دو ثقل توانسته است در مقابل استكبار با همه قلدري و بدعهدي ها بايستد.

شريعتي با تاكيد بر رواج يافتن تلاوت قرآن در اماكن مقدسه تصريح كرد: امام حسين در شب عاشورا مهلت گرفت تا قرآن و نماز بخواند و پيام اين عمل آن است كه ما شيعيان هم قرآن بخوانيم و بيشتر به قرآن بها بدهيم زيرا اگر به اين دو ريسمان محكم الهي چنگ بزنيم به خوشبختي و سعادت دنيا و آخرت خواهيم رسيد.

 استاد شريعتي  استاد شريعتي  استاد شريعتي  استاد شريعتيبرچسب ها:تكفير - شيعه انگليسي - وهابيت - اهل بيت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: