دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/14 - 12:15 |

مسئول بعثه رهبري در نجف تشريح كرد:

زائر امام علي(ع) با چه ويژگي‌هايي مشمول عذاب جهنم نمي‌شود

مسئول بعثه رهبري در نجف با بيان اينكه در روايات بيان شده است كه بدن زائر امام علي(ع) و امام حسين(ع) در عذاب جهنم نخواهد سوخت گفت: بايد براي زائر تبيين كنيم كه اين روايت مشمول زائري است كه به احكام اسلامي هم عمل مي كند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف اشرف در جلسه روحانيون و مداحان كاروان ها گفت: زائران بايد بدانند كه به چه جايگاه مهم و والايي پا نهاده اند زيرا زيارت نجف و كربلا كه آرزوي ديرين پدران ما بوده است امروز اينقدر تسهيل شده است و بايد قدردان اين نعمت باشيم.

وي با اشاره به فضيلت زيارت حضرت امير المومنين (ع) اظهار داشت: امام صادق (ع) به يكي از اصحاب خود فرمود: به خدا قسم خداوند دست و پايي را كه غبار زيارت مرقد امام علي(ع) بر آن بنشيند طعمه عذاب جهنم نخواهد كرد.

علم الهدي به مفهوم زيارت اشاره كرد و با بيان اينكه اين همه تاكيد براي آن است كه امام صادق به باور ما را برسانند كه زيارت امام علي(ع) اكسير گرانقيمتي است، اظهار داشت: آيا زيارت به اين است كه انسان بليت بگيرد و به عتبات بيايد و حتي برود مرقد و ضريح حضرت را ببوسد؟ آيا زيارت به اين است كه بايستيم عكس بگيريم و مدحي خوانده شود و مقداري گريه كنيم؟ آيا در اين صورت فرد به آتش عذاب نخواهد سوخت؟ پس اين همه احكام قرآن و دين چيست؟

وي ادامه داد: بايد با زائر سخن بگوييم و مفهوم زيارت را براي او بيان كنيم؛ البته نه اينكه زيارتنامه را براي او ترجمه كنيم بلكه بايد براي او مضمون و محتوا را تبيين كنيم.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در نجف اظهار داشت: ما وامدار و تحت بيعت ائمه هستيم و اگر رعايت مفاد اين بيعت را كه دستورات آن بزرگواران است نكرديم تحت بيعت شيطان خواهيم بود.

علم الهدي تصريح كرد: بايد به زائر بگوييم اگر همان طور كه از وطن آمدي همان طور هم برگشتي مغبون و زيانكار هستي و بايد تغيير كني و مدلي باشي كه آقا اميرالمومنين و امام حسين دوست دارند.

علم الهدي بيان داشت: به زائر بگوييد خانم محترم مراقب باش صداي تو را نامحرم نشوند، آقا اگر خمس نداده اي خمست را حساب كن و اگر به گناهي آلوده هستي عهد كن كه با برگشت از اين سفر آن را كنار بگذاري.

 حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي حجت الاسلام والمسلمين علم الهدي حجت الاسلام والمسلمين علم الهديبرچسب ها:علم الهدي - بعثه - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: