شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/14 - 17:03 |

مسئول بعثه رهبري در كربلا:

رفتار روحانيون كاروان ها زير ذره بين نگاه مردم است

مسئول دفتر نمايندگي بعثه رهبري در كربلا با بيان اينكه رفتار روحانيون كاروان ها زير ذره بين نگاه مردم است، تاكيد كرد: بايد مراقب باشيم رفتاري از ما سر نزند كه خود را در موضع اتهام قرار دهيم.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي، مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در جلسه روحانيون و مداحان با تبريك ميلاد حضرت عبدالعظيم الحسني (ع) گفت: در توصيف عظمت آن وجود گرامي همين بس كه امام هادي (ع) ثواب زيارت او را برابر با ثواب زيارت بارگاه سيدالشهداء ناميد و اين همه جلالت مقام و منزلت به علت اين است كه ايشان تابع محض ولايت بودند.

وي اضافه كرد: حضرت عبدالعظيم خدمت امام هادي رسيدند و اعتقادات خود را عرضه كردند تا امام بر آن صحه بگذارد و اين راه براي هر كسي نسبت به جايگاه خود باز است و انسان تا جايي كه مستعد است مي تواند در اين زمينه به رشد اعتقادي و ايماني برسد.

بهجتي با تاكيد بر اينكه روحانيون زوار را به گذراندن بيشتر وقت خود در حرم هاي مطهر و خواندن نماز قضا و زيارت و دعا تشويق كنند اظهار داشت: بردن زوار به اماكن غيرمعتبر جز خستگي چيزي ندارد در حالي كه ختم قرآن، نگاه به حرم و ... داراي ثواب فراواني است.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه در كربلا عنوان كرد: در روايتي نقل شده است كه براي زائر سيدالشهداء فضيلتي وجود دارد و آن برتري او بر خلائق است به گونه اي كه 40 سال زودتر از ديگران وارد بهشت مي شود.

بهجتي با اشاره به اهميت مال حلال و دامان پاك اظهار داشت: فردي خدمت امام باقر (ع) رسيد و عرض كرد من نماز و روزه زيادي ندارم و اعمالم كم است و فقط به واجبات عمل مي كنم اما همه سعيم اين بوده كه مال و دامانم پاك باشد و فقط از حلال استفاده كنم و امام در جواب او فرمود هيچ جهادي بالاتر از كسب مال حلال و حفظ دامان از ناپاكي نيست.

وي افزود: بايد اهميت مال حلال براي زوار تشريح شود و در كنار آن زائران به آموزش هاي جامع اخلاقي و به خصوص احكام شرعي مبتلا به مانند نماز مسافر و جماعت و ... نيازمندند.

بهجتي با بيان اينكه روحانيون كاروان ها زيز ذره بين مردم هستند عنوان كرد: بايد مراقب باشيم رفتاري دون شان حتي در خوردن غذا و نحوه گرفتن غذا و رفت و آمدها از ما سر نزند كه خود را در موضع اتهام قرار دهيم.
 جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلابرچسب ها:بهجتي - بعثه - كربلا - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: