دوشنبه|04 تير 1397|10 شوال 1439|25 June 2018
زمان انتشار: 1395/10/15 - 13:55 |

نامه امام رضا(ع) به شيعيان

آيين رونمايي از كتابت نامه امام رضا(ع) به شيعيان در آستان مقدس حضرت عبدالعظيم (ع) برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، متن نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظبم(ع)، كه پيامي براي شيعيان است، به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحيم

«اي عبدالعظيم! سلام گرم مرا به دوستدارانم برسان و به آنان بگو: در دلهاي خويش براي شيطان راهي نگشايند. و آنان را به راستگويي در گفتار و اداي امانت و سكوت پرمعنا و ترك درگيري و جدال در كارهاي بيهوده و بي فايده فراخوان. و به صله رحم و رفت و آمد با يكديگر و رابطه گرم و دوستانه با هم دعوت كن، چرا كه اين كار باعث تقرب به خدا و من و ديگر اولياء اوست.

دوستان ما نبايد فرصتهاي گرانبهاي زندگي و وقت ارزشمند خود را به دشمني با يكديگر تلف كنند. من با خود عهد كرده‌ام كه هر كس مرتكب اينگونه امور شود يا به يكي از دوستانم و رهروانم خشم كند و به او آسيب رساند از خدا بخواهم كه او را به سخت‌ترين كيفر دنيوي مجازات كند و در آخرت نيز اينگونه افراد از زيانكاران خواهند بود.

به دوستان ما توجه ده كه خدا نيكوكرداران آنان را مورد بخشايش خويش قرار داده و بدكاران آنان را جز، آنهايي كه بدو شرك ورزند و يا يكي از دوستان ما را برنجانند و يا در دل نسبت به آنان كينه بپرورند، همه را مورد عفو قرار خواهد داد اما از آن سه گروه نخواهد گذشت و آنان را مورد بخشايش خويش قرار نخواهد داد. جز اينكه از نيت خود بازگردند و اگر از اين انديشه و عمل زشت خويش بازگردند، مورد آمرزش خواهند بود اما اگر همچنان باقي باشند، خداوند روح ايمان را براي هميشه از دل آنان خارج ساخته و از ولايت ما نيز بيرون خواهد برد و از دوستي ما اهل بيت(ع) نيز بي بهره خواهند بود و من از اين لغزشها به خدا پناه مي برم.»

در هفته بزرگداشت حضرت عبدالعظبم الحسني(ع)، رونمايي نمادين از كتابت “نامه امام رضا(ع) به حضرت عبدالعظبم الحسني(ع)” به خط غلامحسين اميرخواني هنرمند و خوشنويس معاصر ايران با حضور محمود صلاحي رييس سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، معاونان و مديران اين سازمان، حجت الاسلام عبدالحسين مسلمي معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري منطقه۲۰، عباس سليمي معاون فرهنگي حرم حضرت عبدالعظيم(ع) و جمعي ديگر از مسؤولان شهرستاني و استاني در تالار شيخ صدوق آستان مقدس برگزار شد.


برچسب ها:امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: