دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/16 - 10:40 |

استاد حوزه و دانشگاه:

امام شناسي مهمترين وظيفه پيروان اهل بيت(ع) است

استاد دانشگاه علامه طباطبايي گفت: مهمترين و نخستين وظيفه ما امام شناسي و شناخت جايگاه امام و ايمان به شئون امامت است.
به گزارش خبرنگار اعزامي حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين دكتر سيد صدرالدين شريعتي، استاد دانشگاه علامه طباطبايي در جمع زائران حرم مطهر حسيني(ع) گفت: ما در مقابل ائمه به خصوص امام حسين كه همه هستي خود را در راه دين فدا كرد تا ما را به راه راست هدايت كند وظايفي داريم.

وي اضافه كرد: در فرازي از زيارت اربعين وظايف پيروان امام حسين عنوان شده از جمله اينكه ما در درجه نخست وظيفه داريم ايمان و معرفت به اهل بيت داشته باشيم و آنان را حجت خدا روي زمين بدانيم كه صاحب كرامات متعدد هستند.

شريعتي تاكيد كرد: بنابراين مهمترين و نخستين وظيفه ما امام شناسي و شناخت جايگاه امام و ايمان به شئون امامت است.

اين استاد حوزه و دانشگاه تصريح كرد: برخي امامي را دوست دارند كه فقط براي آنان دعا كند و صدايشان را بشنود و مشكلاتشان را حل كند اما اگر تكليفي از امام ماند اينكه خمس بدهد، دين مالي خود را رد كند، گناه و معصيت نكند و واجبات را انجام دهد داده شد دچار مشكل مي شود.

شريعتي دومين وظيفه مهم شيعه ائمه را يقين و باور به ديدن نتيجه عمل و آگاهي به آن در روز قيامت برشمرد و اظهار داشت: وظيفه سوم ما اين است كه قلبمان تسليم قلب امام باشد و ببينيم كه چه مقدار قلب و دل ما با قلب و دل امام هماهنگ است.

وي با اشاره به تعبير «قلبي لقلبكم سلم» ادامه داد: اگر ريا، نفاق، گناه، غيبت، تهمت و مال حرام در دل و زندگي ما باشد بايد بدانيم دلمان تسليم اوامر حسين و ائمه نيست.

شريعتي با اشاره به تعبير« و امري لامركم متبع» بيان داشت: در اين فراز مي گوييم ما در همه امور زندگي از شما تبعيت مي كنيم و جا پا جاي شما مي گذاريم و در دفاع از شما و مكتب شما آماده باش هستيم و با هر كسي كه بخواهد با اهداف مقدس شما بجنگد مي جنگيم.

استاد دانشگاه علامه طباطبايي با بيان اينكه در زيارت اربعين اهداف قيام امام حسين و شخصيت دشمنان ايشان مطرح شده است تاكيد كرد: كساني در مقابل امام ايستادند كه عناصر دنياطلب و سرمت قدرت و غرور بودند كه دل خدا و پيامبر را به درد آوردند.


برچسب ها:شريعتي - امام حسين - امام شناسي - اهل بيت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: