دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/16 - 14:28 |

مسئول بعثه رهبري در كربلا خواستار شد:

توجه بيشتر به بيان احكام شرعي مورد نياز زائران عتبات

مسئول بعثه رهبري در كربلا با اشاره به اهميت احكام به خصوص واجبات گفت: روحانيون كاروان ها بايد اهتمام جدي تري در بيان احكام شرعي زائران داشته باشند.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج به عتبات عاليات، حجت الاسلام والمسلمين حسين بهجتي در جلسه روحانيون و مداحان كاروان ها كه با تلاوت آياتي از قرآن توسط علي فرج زاده از قاريان كشور آغاز شد، يكي از ضعف هاي عمده زائران را ناآشنا بودن با احكام شرعي مبتلابه در سفر زيارتي دانست و اظهار داشت: روحانيون كاروان ها بايد اين نقيصه را رفع كنند.

بهجتي با اشاره به روايتي از امام صادق(ع) در مورد فضيلت زيارت امام حسين(ع) گفت: در روايت آمده است در قيامت اعم از انبياء و ساير مردم احدي نيست جز اينكه آرزو مي كند اي كاش از زائران امام بودم چون زوار امام حسين(ع) مورد توجه و عنايت ويژه هستند.

مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلا با اشاره به اينكه اگر اين احاديث براي مردم بيان شود ميزان توقف آنان در حرم هاي مطهر بيشتر و از آثار معنوي آن بهره مند خواهند شد، عنوان كرد: در روايتي از امام علي(ع) نقل شده است كه علما و فقها در مكتوباتشان خطاب به يكديگر سه نكته را به هم گوشزد مي كنند.

وي در تشريح اين سه نكته افزود: اولين نكته اين است كه اگر كسي هم و غم خود را براي احياي ارزش هاي ديني و ترويج آن به كار بگيرد خداوند دنياي او را تامين و كفايت خواهد كرد.

بهجتي بيان كرد: دومين نكته اين است كه اگر كسي باطن خود را اصلاح كند خداوند ظاهرش را اصلاح خواهد كرد و سومين نكته اين كه اگر كسي رابطه خود و خدا را اصلاح كند خداوند رابطه او با بندگان ديگر را اصلاح خواهد كرد.

وي امام خميني (رض) را نمونه بارز اين مسئله دانست و تاكيد كرد: روحانيون از بيان نكات اخلاقي، تربيتي و احكام براي زوار غفلت نكنند.

در خاتمه اين مراسم حجج اسلام والمسلمين عسكري، مسئول فرهنگي و ابوالفضليان، رابط بعثه رهبري در كربلا به ارايه توضيحاتي پرداختند.
 جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلا جلسه روحانيون و مداحان بعثه در كربلابرچسب ها:بهجتي - بعثه - كربلا - روحانيون


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: