شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1395/10/17 - 14:25 |

آيت الله غرويان در گفت وگو با پايگاه حج:

آماده كردن جامعه براي پذيرش مسئله غيبت از اقدامات امام حسن عسكري(ع) بود

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: آماده كردن جامعه براي پذيرش و درك مسئله غيبت امام زمان(عج) از اقدامات اساسي امام حسن عسكري(ع) بود.
آيت الله محسن غرويان، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم در گفت و گو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج با اشاره به سالروز ولادت حضرت امام حسن عسكري (ع) گفت: از جمله كارهاي اين امام بزرگوار اين بود كه مردم را با مسئله امامت و ولايت آشناتر كردند.

وي افزود: يكي از اقدامات اين امام كه بايد مردم آن را بدانند اين است كه ايشان با تفسير قرآن در ميان پيروان خود، آنها را با مكتب امامت و ولايت آشناتر كردند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم اظهار كرد: در دوراني كه خلفاي عباسي تلاش مي كردند مكتب امامت را به حاشيه ببرند، اين امام همام نسبت به ترويج مكتب امامت همت گماشتند و زمينه را براي تعميق اين مكتب در بين مردم آماده تر كردند.

آيت الله غرويان افزود: با وجود دوران سختي كه ايشان با آن روبرو بود، ارتباط خود را با شيعيان قطع نكردند و حتي با نوشتن نامه به آنها، مولفه هاي مكتب امامت را معرفي كردند.

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم عنوان كرد: خلفاي عباسي از موضوع ظهور منجي عالم بشريت واهمه داشتند ، لذا مي دانستند كه فرزند امام حسن عسكري منجي عالم بشريت خواهد شد، لذا با سخت گيري بر امام حسن عسكري و زنداني كردن ايشان خواستند به اهداف خود دست يابند.

وي گفت: آماده كردن جامعه براي پذيرش و درك مسئله غيبت امام زمان(عج) از اقدامات اساسي امام حسن عسكري(ع) بود.

وي با ذكر اينكه دشمنان نتوانستند به اهداف شوم خود دست پيدا كنند، گفت: همچنين عشق و علاقه مردم به امام حسن عسكري(ع) موجب شد تا خلفاي عباسي با زنداني كردن ايشان به زعم خود مانع از پيوند مردم و امامت شوند، اما اين توطئه نتوانست بين مردم و ايشان فاصله بيندازد.برچسب ها:امام - عسكري - غرويان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: